Uprchlíci prchají z Evropy, prý je to tu špatné. A platí za to pašerákům

18.04.2018 9:22

V posledních třech letech přišli ze Sýrie do Německa, nyní ztratili iluze a vracejí se. Řeč je o některých běžencích, kteří po čekání a mimo jiné i kvůli závislosti na státní pomoci odcházejí jinam. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Uprchlíci prchají z Evropy, prý je to tu špatné. A platí za to pašerákům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Mezi uprchlíky jsou desítky žen

Běženci se vracejí například do Turecka, kde si myslí, že jim bude líp. „Většina z nich jsou Syřané, kteří v rámci azylu nebo doplňkové ochrany mají v Německu, a tedy i Evropě platné povolení k pobytu. Přesto stejným způsobem, kterým kolem roku 2015 překročili evropské hranice, je nyní chtějí opačným směrem přejít zase zpátky,“ píše MF Dnes.

Anketa

Kdo by měl obsadit ministerstvo vnitra?

hlasovalo: 4811 lidí

Na internetu si často lidé radí, jak se tímto opačným směrem vydat, předávají si kontakty na pašeráky a vymýšlí, jak nelegálně přejít hranice. V rámci Schengenu se totiž mohou pohybovat bez omezení, k cestě do Turecka však potřebují vízum.

„Mám pocit, že jsem tu ztratil tři roky života. V Turecku mám partnerku, ale přivést ji sem není jednoduché,“ říká třicetiltý Syřan, jenž chce v Turecku začít od nuly. Mladý muž si stěžuje zejména na to, že se mu v Německu nepodařilo začít žít samostatně.

Nyní se tedy chystá do Řecka, odkud za pomoci pašeráků chce přejít do Turecka. A sílící provoz na řecko-tureckých hranicích je prý veřejným tajemstvím, píše MF Dnes. Německo však o odchodech běženců příliš neví, neboť není příliš možností, jak je sledovat. 

„Spolkový úřad pro migraci ví, že za loňský rok zhruba  čtyři tisíce Syřanů se z Německa vytratily neznámo kam,“ uzavírá MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…