Úřad přes politické strany chce dát pokutu ANO. Špatně prý dalo do účetnictví aplikaci

01.02.2020 20:55

Hnutí ANO hrozí pokuta od deseti do sta tisíc korun za to, že do nákladů na předvolební kampaň v roce 2017 nezahrnulo náklady na aplikaci „Pojď do mě“, kde šéf hnutí, stávající premiér, vyzýval občany, aby mu kladli otázky. Vedle toho prý hnutí ANO nezahrnulo do nákladů všechny předvolební průzkumy. O hrozící pokutě informuje Český rozhlas.

Úřad přes politické strany chce dát pokutu ANO. Špatně prý dalo do účetnictví aplikaci
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Hnutí ANO, jemuž šéfuje Andrej Babiš, může dostat pokutu. Ukázalo se, že v předvolební kampani v roce 2017 dnes nejsilnější politické uskupení nepřiznalo náklady na všechny předvolební průzkumy z roku 2017 a prý nesprávně naložilo také s náklady na aplikaci „Pojď do mě“ premiéra Babiše.

ANO prý v účetnictví scházelo asi 668 tisíc korun. Náklady na aplikaci „Pojď do mě“, které nesedí, čítaly asi 34 tisíc korun. Kvůli těmto nesrovnalostem pohrozil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí nejsilnějšímu politickému uskupení pokutou od deseti do sta tisíc korun.

Hnutí ANO se chce vůči pokutě bránit, prozradil manažer Jan Richter.

„Jedinou větší položkou je nezahrnutý průzkum veřejného mínění, který si hnutí pro interní účely nechává zpracovávat pravidelně a nevztahuje se tedy ke kampani jako takové. My se proto domníváme, že se nejedná o náklady na kampaň, což je i námitka, o jejíž oprávněnosti jsme přesvědčeni, a proto proti rozhodnutí podáváme rozklad,“ uvedl Richter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…