Úřad pro dohled nad hospodařením politiků a prezidentských kandidátů znovu zasahuje

07.09.2017 12:54 | Zprávy
autor: mp

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil další dvě správní řízení se subjekty. Týkají se říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis, napsala ČTK.

Úřad pro dohled nad hospodařením politiků a prezidentských kandidátů znovu zasahuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Subjektům vytýká absenci registrace ve zvláštním registru úřadu a jednomu z nich i neoznačení volební kampaně informací o zadavateli a zpracovateli. Konkrétní názvy Weis neuvedl. Úřad už zahájil celkem osm správních řízení v souvislosti s volbami. V těchto případech může uložit sankci až 100.000 korun. Další řízení nesouvisející s volbami chystá.

Doručením o zahájení správního řízení začne běžet třicetidenní lhůta pro vydání rozhodnutí. Podle Weise je správní řízení neveřejné, a proto nelze podávat podrobnější informace. „V okamžiku, kdy rozhodnutí úřadu budou v právní moci, budeme o výsledku předmětných správních řízení adekvátně informovat veřejnost,“ doplnil Weis.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Střelba na FF

Je to opravdu hodně smutný příběh. Podle vás hrozí jeho zametení pod koberec. Co myslíte, že se mělo stát a nestalo? Zmiňujete třeba Rakušana, ale co s ním, když už není ministr? Co se stalo není určitě jeho vina, měl by tak být podle vás i on nebo někdo jiný z politiků potrestán? Jak? Za co?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

18:45 „Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek zareagoval na výtky novinářky Zdislavy Pokorné z Deníku N k…