Urážka! Nejsme chudinky. Pravicové ženy setřely Fialu za kvóty

12.05.2022 13:05 | Glosa

Státy Evropské unie se shodly na tom, že je třeba posílit kvóty, na základě kterých budou větší firmy povinny obsazovat do vedoucích funkcí více žen. Navrhovaná legislativa počítá s tím, že v řídicích a dozorčích orgánech firem nad 250 zaměstnanců by mělo být minimálně 33 procent žen. S tím však ostře nesouhlasí Svobodní. Členky této politické strany dokonce sepsaly otevřený dopis, který adresovali premiéru Petru Fialovi.

Urážka! Nejsme chudinky. Pravicové ženy setřely Fialu za kvóty
Foto: Veronika Blažková
Popisek: Svobodní diskutují s účastníky klimatického protestu

„Nejsme žádné chudinky, které potřebují, aby je někdo podpíral. Jsme samostatné, sebevědomé ženy a jsme dostatečně schopné na to, abychom se prosadily samy. Každá z nás pracuje, podniká a realizuje se přesně tak, jak chce a potřebuje. Proto odmítáme jakékoliv kvóty pro ženy,“ stojí v otevřeném dopise, který podepsalo patnáct žen nejrůznějších profesí a povolání, od advokátky a výkonné ředitelky, přes IT vývojářku, manažerku, vedoucí prodeje, až po podnikatelky či ženy na mateřské dovolené. 
 

Anketa

Bojíte se Vladimira Putina?

2%
96%
hlasovalo: 14714 lidí
„Kvóty považujeme za urážku, která staví ženy do role neschopných, kterým je potřeba pomáhat, aby uspěly. Nepotřebujeme kvóty, prosadíme se samy,“ jsou nekompromisní členky Svobodných, který svůj apel na vládu zveřejnily také na webu s tím, že se pod tuto výzvu může podepsat kdokoliv další.
 
„Žádáme vás, abyste se zabývali skutečnými problémy místo toho, abyste je hledali tam, kde nejsou. Pokud je ve vedení firem či v politice méně žen než mužů, není to rozhodně proto, že by se ženy nedokázaly dostatečně prosadit nebo že by nebyly vzdělané či schopné. Je to proto, že jejich priority jsou jiné,“ vysvětlují svůj odmítavý postoj. 
 
„Přestaňte se nám míchat do života. Kvóty pro ženy jsou nejen urážkou žen, ale i diskriminací mužů, která je logickým důsledkem těchto pokusů o genderové vyrovnání sil,“ dodaly členky Svobodných. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal

16:32 Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal

Zpěvák a skladatel Jaromír Nohavica na sebe před nějakou dobou upozornil tím, že se odmítl zříci Puš…