Úřednice na pražském soudu zpronevěřila přes milion korun

23.11.2011 22:42

Úřednice obvodního soudu pro Prahu 10 údajně zpronevěřila přes milion korun. Ihned dostala výpověď a bylo na ni i podáno trestní oznámení. Nyní tak čekají i ostatní pražské obvodní soudy kontroly.

Úřednice na pražském soudu zpronevěřila přes milion korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Kvůli případu na Praze 10 čekají nyní všechny obvodní soudy v metropoli kontroly. Jedna totiž nyní odhalila, že soudní úřednice zpronevěřila více než milion korun. Původně se předpokládalo „pouhých" 60 tisíc, kontrola však objevila, že ze soudní úschovy převedla ve 109 případech 611 000 korun. Navíc soud postrádá dalších 430 000, informuje TV Nova.

Do soudní úschovy se převádí například peníze po zemřelých v nemocnici. Úřednice měla za úkol je dát na účet soudu a po vyřešení případu přeposlat pozůstalým. Žena si ale peníze prý půjčovala, a když se měla zaplatit chybějící částka, poslala ji z jiné pozůstalosti.

"Jsem nucen v této chvíli jednak okamžitě zrušit pracovní poměr s naší zaměstnankyní a jednak na ní podat trestní oznámení," uvedl předseda soudu Michal Výtisk, jaké kroky učinil.

Podobný případ se stal nedávno i v Kolíně. Zde byla úřednice nepravomocně odsouzena za zpronevěru ke tříletému nepodmíněnému trestu. Kvůli tomuto případu pak následovaly kontroly ve středních Čechách. Nyní je očekává i Praha, začnou 1. prosince.

Čtěte více:

reklama

autor: pan

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…