Uskupení Ne základnám chystá demonstraci kvůli americkému konvoji

19. 3. 2015 12:28

Iniciativa Ne základnám, která je známá kampaní proti stavbě amerického radaru v Brdech, svolává kvůli přejezdu amerického vojenského konvoje přes Česko demonstraci. Podle přehledu akcí nahlášených hlavnímu městu se celodenní protest uskuteční v sobotu 28. března v horní polovině Václavského náměstí. Organizátoři očekávají účast 5000 lidí.

Uskupení Ne základnám chystá demonstraci kvůli americkému konvoji
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Pentagon
reklama

"Stále fungujeme, dělali jsme řadu demonstrací před vládou, parlamentem, pořádali petiční akce. Tohle by ale měla být velká akce," sdělila serveru Hlídacípes.org, který na demonstraci upozornil, Eva Novotná z Ne základnám.

Proti průjezdu vojáků protestují levicová hnutí a aktivisté. Komunisté a některé iniciativy připravují petiční akce. Komunisté budou proti přejezdu protestovat ve stejný den odpoledne, a to před Velvyslanectvím USA.

Průjezd pětistovky vojáků a 118 převážně kolových vozidel schválila v pondělí vláda. Konvoj bude v Česku mezi 29. březnem a 1. dubnem, přejíždí z Pobaltí do Německa. Jednotky a armádní technika se budou vracet ze cvičení v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání). Jejím cílem je demonstrovat podporu spojeneckým zemím, které se cítí ohroženy ruskou agresí na Ukrajině, častějším zapojováním americké armády do manévrů NATO v Evropě. Konvoj se vydá z Estonska, Litvy a Polska a přes Lotyšsko a Česko dojede na armádní základnu v bavorském Vilsecku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

10:30 Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

Včerejší noc přinesla pobavení a pohled do zákulisí politiků. Při debatě na TV Nova měli všichni pře…