Ústí se zeptá lidí, co pojmenovat po Havlovi

19.01.2012 17:37

Ústí nad Labem se zeptá lidí, co ve městě pojmenovat po zesnulém prezidentovi Václavu Havlovi. Primátor už v prosinci navrhoval menší náměstí v centru města, rada to ale tehdy neschválila. Na dnešním jednání se rada shodla na tom, že nechá zpracovat anketu.

Ústí se zeptá lidí, co pojmenovat po Havlovi
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla
reklama

Město se nejspíš obyvatel zeptá v městských novinách, kterých vychází zhruba 40.000 výtisků. "Spojíme referendum s nějakou příjemnou soutěží," řekl radní Arno Fišera z ČSSD. Radní dnes navrhovali i další možnosti, ve hře o přejmenování byla například budova divadla, knihovny, nádraží nebo i centrální náměstí. "Já si stále myslím, že Kostelní náměstí by bylo k přejmenování nejvhodnější," dodal primátor s tím, že na něm nesídlí žádné firmy ani nebydlí lidé, kteří by s přejmenováním měli problémy.

Mandík navrhoval pojmenování náměstí, na kterém stojí slavný kostel s nejšikmější věží na sever od Alp, radě už v prosinci. Tehdy jeho návrh ale radní za ODS nedovolili ani zařadit na program jednání. Primátorův náměstek Jan Řeřicha sdělil, že se to nyní zdá být občanským demokratům populistické. O návrhu na přejmenování rozhodnou případně zastupitelé na svém březnovém zasedání.

Havel zemřel loni 18. prosince na své chalupě na Hrádečku, kde v posledních měsících pobýval. Rakev s jeho ostatky pak byla dva dny vystavena v duchovním centru Pražská křižovatka a dva dny ve Vladislavském sále Pražského hradu. Desetitisíce lidí přicházely na tato místa uctít Havlovu památku. Státní pohřeb i soukromý smuteční obřad se uskutečnily den před Štědrým dnem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…