Úsvit čeká výměna vedení. A tohle k tomu prozradil Marek Černoch

07.08.2015 23:07

Předseda poslaneckého klubu hnutí Úsvit přímé demokracie Marek Černoch a politolog Lukáš Jelínek v pátečních Událostech, komentářích České televize rozebírali další budoucnost nejmenšího sněmovního hnutí. Má vůbec nějakou? Hnutí čeká sjezd, jenž by mohl být zlomový. Zazněla i kritika Tomia Okamury a obhajoba šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Penové.

Úsvit čeká výměna vedení. A tohle k tomu prozradil Marek Černoch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Černoch

Marek Černoch prozradil, že zvažuje kandidaturu na předsedu strany, ačkoli to v minulosti odmítal. Co ho k tomu vede? „Dostal jsem tolik nominací od členské základny, že to zvažuji,“ konstatoval poslanec. Uskupení má prý za sebou těžkou etapu, kdy se otevíralo občanům. „Nechci, aby to znělo jako klišé, ale beru Úsvit jako své dítě, je to srdcová záležitost,“ pokračoval.

Byl to přitom právě Černoch, kdo do čela strany navrhl válečného veterána z Afghánistánu Miroslava Lidinského. O víkendu se rozhodne nejen mezi nimi. Kandidátů na post šéfa strany je víc.

Nový Úsvit bez Tomia Okamury je podle Černocha nový v tom, že odmítá rozeštvávat lidi proti sobě. Právě to podle Černocha dnes Okamura dělá a host to považuje za nebezpečný extremismus. Naproti tomu šéfka francouzské Národní fronty není extremistka. Extremistou je její otec, od kterého se odstřihla.

Jelínek doplnil, že je Okamura radikálnější, ale u voličů by mu to mohlo pomoci, protože byl viditelnější. Možná i proto se umírnění politici snaží uchopit téma migrační krize v podobném duchu, což podle Jelínka není nejšťastnější. Od křesťanských či sociálních demokratů by politolog zkrátka očekával jiný přístup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…