Útok na Jakla: Drsná slova Jiřího X. Doležala

04.06.2019 7:47

Komentátor Jiří X. Doležal se na serveru Reflex.cz rozhovořil o rozdílnosti v napadení poslance Dominika Feriho (TOP 09) a Ladislava Jakla (SPD). „Když dostane přes držku pravičák, je ticho,“ poznamenal k celé věci v komentáři.

Útok na Jakla: Drsná slova Jiřího X. Doležala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Tak! Když dostal Ladislav Jakl, kavárna hrobově mlčela. Takže říkám to samý jako Okamurovi poslanci a Václav Klaus starší. Ten zlozvyk říkat pravdu, a ne to, co se od vás očekává, vás dříve nebo později dovede k tomu, že říkáte to samé, co lidi, které nemáte rádi, protože oni jediní nakonec zbyli, že (někdy, a ne často) v politickou korektností páchnoucích věcech říkají pravdu,“ napsal Jiří X. Doležal na svém facebookovém profilu ke komentáři pro server Reflex.cz.

Anketa

Přejete úspěch hnutí Milion chvilek pro demokracii?

9%
91%
hlasovalo: 33404 lidí

Podle Doležala se ukázalo, že některá napadení, napadení sluníčkáře, jsou nepřijatelnější. „A to jak pro oficiální místa a novináře, tak pro lid. Zato jiná napadení jsou pouze zaznamenána a zmonitorována, ale jejich nepřijatelnost není podtržena a zdůrazněna. Pikantní je, že moc pozornosti nezískáte, když dostanete přes hubu proto, že jste pravičák,“ dodal Jiří X. Doležal. 

„Zatímco útok na sluníčkáře Feriho vyvolal dvě vlny veřejného zájmu, napadení pravičáka Jakla přitáhlo pozornost jen několika politiků a novinářů – řekl bych těch, kteří mají tendenci měřit všem stejným metrem – a jak široká veřejnost, tak lid nechali napadení Ladislava Jakla jaksi u ledu,“ zmiňuje dále Jiří X. Doležal. 
 
Původní text ZDE
 
„V zemi, kde žijí lidé – prostí i intelektuálové – s demokratickými postoji, by jakýkoliv fyzický útok na politika vyvolal masivní odmítnutí veřejnosti. U nás je to bohužel jinak. Když dostane přes ústa levičák, kavárna spustí poprask na jeho podporu a chlév začne vykřikovat, že si napadení vymyslel. A skandál vře týdny. Když napadnou pravičáka, kavárna si zamíchá kávu, lid si pustí seriál, a že je pravičák na ošetřovně, vlastně nikoho moc nebere. Prostě – kavárna si sluníčkáře mlátit nenechá a čeledíni si nenechají ujít příležitost na toho sluníčkáře naplivat i za to, že dostal po čuni. Zato když je bit pravičák, sfoukne se to pár vyjádřeními několika politiků a novinářů, kterým ještě není všechno jedno, a národ hromově mlčí. A tak zbývá položit řečnickou otázku: Proč se český národ dosud nezdraví slovy ‚Čest práci?‘,“ uzavřel Jiří X. Doležal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…