Útok na Zemana z nečekané strany: Senilní stařec, zjevně na tom není dobře. Vážně chce s takovým chováním jít do kampaně?

05.05.2017 12:49

K vývoji současné vládní krize se před kamerami České televize vyjádřil také předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Na Hradě zřejmě z jeho slov nebudou mít radost, protože přirovnal chování Miloše Zemana k chování „senilních starců, kteří už na tom nejsou fyzicky, ani duševně právě nejlépe“.

Útok na Zemana z nečekané strany: Senilní stařec, zjevně na tom není dobře. Vážně chce s takovým chováním jít do kampaně?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch
reklama

Předseda vlády v pátek dopoledne předstoupil před novináře a oznámil, že demisi podávat nebude. Rozmyslel si to, protože prezident republiky Miloš Zeman by tento akt nemusel interpretovat jako odchod celé vlády, ale jen jako odchod premiéra, přičemž ostatní ministři by zůstali na svých místech. V křesle ministra financí by zůstal i Andrej Babiš (ANO) a to Sobotka považuje za nepřijatelné. Neustále totiž trvá na tom, že Babiš musí vyvrátit podezření z daňových úniků a další problémy, které se kolem něj rojí.

Premiér Sobotka proto prezidentu republiky navrhl odvolání Andreje Babiše z vlády, přičemž tento návrh již putuje na Hrad. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) má za to, že se Sobotka rozhodl správně.

„Je to adekvátní reakce na podivné chování, podle mého protiústavní chování prezidenta republiky, takže já a, pokud vím, celé vedení sociální demokracie tento  postup podporujeme,“ zdůraznil Štěch. Příčinou této krize je Andrej Babiš, který by měl prokázat, že se nevyhýbal placení daní, ale vedle toho by měl vysvětlit také úkolování svých novinářů. Sobotka se podle Štěcha v této věci zachoval statečně.

Zato z pana prezidenta Zemana se podle Štěcha stává Babišův pomocník, který se chová nedůstojně. Stačí si vzpomenout na čtvrteční přestřelku na Pražském hradě přímo před zraky novinářů kvůli podání nepodání demise vlády.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„To není důstojné jednání jakéhokoliv občana, natož v uvozovkách prvního občana České republiky. Domnívám se, že takhle by se nechoval ani ten poslední občan České republiky. Já si pamatuju z mládí, že takto vystupovali takoví ti senilní starci, kteří ovšem už na tom nebyli po všech stránkách – jak fyzických, tak duševních – dobře. Myslím si, že to prezident absolutně nezvládl, a myslím si, že to pro něj bude velký handicap i do té nadcházející volební kampaně, které se podle svého vyjádření chce účastnit,“ varoval Štěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …