Útok na kancelář SPD: FOTO a naštvaný poslanec

05.08.2019 6:38

Člen předsednictva SPD a předseda regionálního klubu SPD Radovan Vích je šokován z toho, co provedli vandalové s jejich regionální kanceláří v Liberci. Celou ji polepili drsnými vzkazy vyjadřujícími, co si o členech SPD někdo myslí. „Nesnáším fašistické kolaboranty“, „Nenechám tuhle zemi rasistům“, zněly některé z nich.

Útok na kancelář SPD: FOTO a  naštvaný poslanec
Foto: Archiv Radovana Vícha
Popisek: Radovan Vích
reklama

S tím, v jakém stavu členové hnutí SPD našli regionální poslaneckou kancelář SPD v Liberci, se poslanec Radovan Vích neváhal podělit s veřejnosti prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Na obrázcích je tak možné spatřit celou kancelář polepenou řadou opakujících se vzkazů jako „Mám rad tuto zemi a nenechám ji rasistům“, nebo „Nesnáším fašistické kolaboranty“, pod ně se pak pachatel podepsal jako „tak trochu jiný vlastenec“.

„Nenávist novodobých neomarxistů a sluníčkářů je neskutečná,“ komentuje dílo odpůrců SPD Vích. V kontextu s tím zdůrazňuje, že hnutí SPD nemá ve svém programu nenávist k jakékoliv etnické skupině. „Nejsme rasisté ani fašisté,“ vzkazuje naštvaně. Naopak je toho názoru, že SPD podporuje vlastenecké cítění. Právě ale příznivci a šiřitelé těchto nenávistných projevů podle jeho slov vzbuzují nenávist ve společnosti.

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • SPD, poslanec, Liberecký kraj
  • poslanec

Tento výraz nenávisti a poškozování hnutí SPD nehodlá nechat jen tak bez povšimnutí. Nyní už je celá záležitost v šetření policie. „Samozřejmě jsme v této souvislosti zavolali městskou a státní policii, ti provedli ohledání, pořídili fotodokumentaci a zahájili v dané věci šetření, o jehož výsledku a závěrech budeme, podle jejich vyjádření, informováni do 14 dnů,“ informoval poslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Další články z rubriky

Český vědec: Virus nezastavíte. Opatření nepomohou. Flegr nemá pravdu. Kdo covid prodělá, už se ho pak netýká

10:37 Český vědec: Virus nezastavíte. Opatření nepomohou. Flegr nemá pravdu. Kdo covid prodělá, už se ho pak netýká

Imunolog Karel Drbal z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v rozhovoru pro Deník N konstatoval…