Útok na kancelář SPD: FOTO a naštvaný poslanec

5. 8. 2019 6:38

Člen předsednictva SPD a předseda regionálního klubu SPD Radovan Vích je šokován z toho, co provedli vandalové s jejich regionální kanceláří v Liberci. Celou ji polepili drsnými vzkazy vyjadřujícími, co si o členech SPD někdo myslí. „Nesnáším fašistické kolaboranty“, „Nenechám tuhle zemi rasistům“, zněly některé z nich.

Útok na kancelář SPD: FOTO a  naštvaný poslanec
Foto: Archiv Radovana Vícha
Popisek: Radovan Vích

S tím, v jakém stavu členové hnutí SPD našli regionální poslaneckou kancelář SPD v Liberci, se poslanec Radovan Vích neváhal podělit s veřejnosti prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Na obrázcích je tak možné spatřit celou kancelář polepenou řadou opakujících se vzkazů jako „Mám rad tuto zemi a nenechám ji rasistům“, nebo „Nesnáším fašistické kolaboranty“, pod ně se pak pachatel podepsal jako „tak trochu jiný vlastenec“.

„Nenávist novodobých neomarxistů a sluníčkářů je neskutečná,“ komentuje dílo odpůrců SPD Vích. V kontextu s tím zdůrazňuje, že hnutí SPD nemá ve svém programu nenávist k jakékoliv etnické skupině. „Nejsme rasisté ani fašisté,“ vzkazuje naštvaně. Naopak je toho názoru, že SPD podporuje vlastenecké cítění. Právě ale příznivci a šiřitelé těchto nenávistných projevů podle jeho slov vzbuzují nenávist ve společnosti.

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • Člen předsednictva SPD, předseda Regionálního klubu SPD LBK
  • poslanec

Tento výraz nenávisti a poškozování hnutí SPD nehodlá nechat jen tak bez povšimnutí. Nyní už je celá záležitost v šetření policie. „Samozřejmě jsme v této souvislosti zavolali městskou a státní policii, ti provedli ohledání, pořídili fotodokumentaci a zahájili v dané věci šetření, o jehož výsledku a závěrech budeme, podle jejich vyjádření, informováni do 14 dnů,“ informoval poslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…