Už i tvrdí Poláci přispěchali na YouTube, když viděli totéž video, co my. Pouze na PL

22.04.2017 11:06

Na sociální síti Twitter se ParlamentnímListům.cz ozvalo několik uživatelů, kteří sdíleli čerstvá videa z Nizozemí. Ta jsou pozoruhodná zejména dvěma faktory: zřejmými migranty a násilím. Zajímavé je především to, že ani jedno video se nedostalo do širšího zájmu veřejnosti, ačkoli reakce diskutérů svědčí o tom, že by s tím chtěli něco dělat.

Už i tvrdí Poláci přispěchali na YouTube, když viděli totéž video, co my. Pouze na PL
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Obchody v Německu čelí nájezdům migrantů pravidelně
reklama

Nejprve se dva místní muži snaží třetímu zabránit ve vstupu do obchodu, do supermarketu. Ten je ledabyle odstrkává a pokračuje dál. Následuje nepřehledná rvačka, křik, natažené ruce s mobilními telefony a po necelé minutě konec, opuštění obchodu, zavření jeho dveří a řada otázek. Kde byli policisté, případně ochranka? Zdali je toto v současném Holandsku na denním pořádku?

Video pochází z dubna letošního roku a doposud jej vidělo skoro 36 tisíc lidí. ParlamentníListy.cz se ovšem nezaměřily na násilí, které může být považováno za součást odlišné kultury, o kterém by se tudíž nemělo informovat, ale na diskusi pod videem. Ohlasů je kolem stovky a asi nikdo nezpochybňuje nutnost podobné „výstřelky“ tvrdě řešit a samozřejmě trestat.

Velmi překvapivé jsou pod inkriminovaným videem především polské hlasy. „Nikdy jsem nebyl šťastnější, že žiju v xenofobním, rasistickém, konzervativním a katolickém Polsku,“ je jeden z názorů, který si vysloužil asi nejvyšší počet pozitivních ohlasů. To bylo před týdnem. Poté přibyl další postoj, rovněž z Polska: „Jsem rád, že v současnosti žiju v Polsku,“ uvedl pisatel. „A nepouštějte tyhle ‚islámo-zombie‘ do Polska,“ udeřil další. „A ani na Slovensko,“ pokračovala debata. „Vždyť se podívejte, že Maďarsko ani Polsko nenechalo zaplavit svou zemi tímto,“ kontruje na jiném místě uživatel Anubis Jack. „Jsem šťastný, že žiju v Polsku!“ míní SzefMlynu. „Zmlaťte je, kurva, lidi,“ dala by se interpretovat slova Wolaka PL, nejspíše fotbalového chuligána. Johnny Kurwa Bravo měl taktéž jasno: „Umíte si představit, že se todle stane v Rusku, Polsku, Maďarsku? Víc imigrantů, víc holandských idiotů,“ soudí na diskusi.

Zbylé desítky příspěvků vidí situaci jasně. Mnohé z názorů ovšem nelze překládat, tudíž ani publikovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…