Už je jasno, co udělá prezident Zeman s Pochem

17.06.2018 16:25 | Zprávy
autor: vef

Prezident republiky Miloš Zeman přijal v neděli na zámku v Lánech po vzájemné dohodě předsedu vlády Andreje Babiše, který ho informoval o stavu vyjednávání o koaliční vládě. Následná tisková konference se před branami lánského zámku nekonala, ale sdílnější byl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Už je jasno, co udělá prezident Zeman s Pochem
Foto: repro youtube
Popisek: Údajně vlivný sociální demokrat Poche

„Prezident republiky informoval předsedu vlády, že po návratu z návštěvy Ústeckého kraje začne přijímat nominanty jak za hnutí ANO, tak za ČSSD. Mezi nimi bude i pan Miroslav Poche. Prezident republiky hodlá pana Miroslava Pocheho požádat, aby zvážil svoji kandidaturu na funkci ministra zahraničních věcí, a usnadnil tak sestavování vlády a její toleranci,“ zmínil jasně Ovčáček k osobě nominanta na post ministra zahraničních věcí, jenž je překážkou nejen Zemanovi, ale i KSČM. Ta by měla přitom vládu podpořit svou tolerancí.

Sám Poche se nyní chce poradit s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, jehož ostře vyřčená slova ze strany předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dnes evidentně zaskočila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

17:23 Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

Za výkon zahraniční politiky je zodpovědná vláda, nikoliv prezident ani Senát, upozorňuje Jan Zahrad…