Už je štve EU. Výrobce převodovek se z Německa stěhuje do Turecka

10.07.2024 9:41 | Zprávy

Lifestylový časopis pro mladé podnikatele Business Punk upozornil, že druhý největší německý subdodavatel automobilového průmyslu ZF Friedrichshafen plánuje přemístění výroby z Německa do Turecka. Důvod? Majitelé firmy mají mimo jiné plné zuby bruselské byrokracie a vysokých ekonomických nákladů v EU. Nejde přitom o první firmu, která v EU raději své podniky zeštíhluje.

Už je štve EU. Výrobce převodovek se z Německa stěhuje do Turecka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Interier BMW i3

ZF Friedrichshafen se zabývá výrobou převodovek do automobilů. A tím, jak přibývá elektromobilů, klesají počty převodovek. Společnost tak hledá cesty, jak ušetřit. A to i na byrokracii EU, která prý práci této firmy zatěžuje. Vedle toho se firma v EU potýká s příliš vysokými ekonomickými náklady.

A pokud se to nezmění, společnost prý začne doma v Německu propouštět.

„Společnost, které bude příští rok 110 let, má zatím se svými četnými pobočkami v 31 zemích stále oporu doma: ZF v této zemi zaměstnává 54 000 lidí, a zatímco společnost stále hledá specialisty, problémy se objevují ve výrobě tlumičů. Například závodu Eitorf (NRW) hrozí zavření v roce 2027. Ještě v březnu generální ředitel Holger Klein řekl, že nevěří, že bude tolik zaměstnanců (v Německu) v roce 2030 jako dnes, pokud se nepodaří realizovat drastické úspory nákladů. V opačném případě je ohroženo 12 000 zmíněných pracovních míst,“ napsal server Business Punk.

Také Bosch plánuje v Německu propouštět. Oznámil to již na konci roku 2023 v tiskové zprávě, z níž citoval např. francouzský server Auto Infos s odvoláním na agenturu AFP.

„Kvůli elektromobilitě Bosch plánuje propustit 1 500 pozic v závodech ve Stuttgartu-Feuerbachu a Schwieberdingenu v Německu. Podle studie zveřejněné na začátku prosince Evropskou asociací automobilových dodavatelů (CLEPA) by současná politika nucené elektrifikace automobilů mohla do roku 2040 v Evropské unii zničit až půl milionu pracovních míst mezi výrobci zařízení, jako je Bosch,“ napsal server.

Slavný český pivovarník Stanislav Bernard se kvůli tomu EU a Green Dealu vysmál.

„… asi to v tom Německu dělají špatně a nevidí ty velké příležitosti Green Dealu!!!“ vypálil Bernard na facebooku.

Stanslav Bernard promlouvá

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

15:15 Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

Ekonomka a expertka na ruskou ekonomiku a americko-ruské vztahy Elian Ribakova se zlobí na západní f…