Už jste po obědě? Tak se podívejte, jak inovativně Islámský stát mučí lidi

01.09.2015 12:51

Skončí to vůbec někdy? Islámský stát ukázal ve své chorobné touze děsit a vraždit další nechutná zvěrstva. Tentokrát radikálové z ISIS zaživa pomalu upalují čtyři muže zavěšené nad ohněm. Vše si jako obvykle nahrávají na video, kterým se chlubí na internetu.

Už jste po obědě? Tak se podívejte, jak inovativně Islámský stát mučí lidi
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Islámský stát dbá na pečlivé zaznamenávání poprav křesťanů
reklama

Islámský stát avizoval, že upálení muži jsou špióny z konkurenční šíitské sekty, ale experti dle britského deníku Express mají za to, že šlo jen o odvetu za upálení jejich vlastního bojovníka o tomto víkendu. „Tento incident pro změnu natáčel irácký voják známý pod přezdívkou Anděl smrti. Bojovník ISIS v něm byl zavěšen na drátu elektrického napětí nad ohněm, a nakonec na něm uhořel. Šíitský voják Anděl smrti na svém videu vzkazuje islamistům, že si je všechny ogriluje jako šuarmu, což je oblíbený grilovaný pokrm podávaný na Blízkém východě,“ vysvětluje britský deník.

Islamističtí radikálové tedy vyslali do světa obdobné video s názvem „Potrestáme je tím samým způsobem, co udělali oni tobě“. Čtyři obvinění jsou nejprve nuceni dívat se na video z dřívějších upalování zaživa. Poté jsou přinuceni k tomu, aby se přiznali ke svým domnělým proviněním. V dalších záběrech jsou tito čtyři muži přivázaní za nohy i ruce ke drátům a visí nad zapálenými ohni. Podle Express se jedná asi o vůbec nejkrutější video, které kdy Islámský stát publikoval. Také proto není na jeho webu dostupné. Není přesně známo, kde k této mimořádně odporné popravě došlo, ale samotní islamisté tvrdí, že v západoirácké provincii Anbar.

Celý text v angličtině je ZDE

Podle experta na Blízký východ Dr. Andrease Kriega bylo video natočeno s cílem zastrašit celý svět a přilákat další potenciální teroristy. „Islámský stát chce ukázat, že žádné ze zvěrstev spáchaných šíitskými nepřáteli nezůstane nepotrestáno.“ V posledních týdnech bylo zveřejněno hned několik videí, na kterých byli pro změnu mučeni samotní bojovníci Islámského státu. Ke zveřejnění videa došlo v situaci, kdy bylo podle informací zajato ve hlavním městě provincie Anbar asi dvě stě jeho obyvatel. Starosta Anbaru Imád al-Rišáwí dále potvrdil, že dalších 200 lidí je zadržováno na neznámém místě a panují obavy, že budou zmasakrováni. Ve městě Rutba poblíž hranic s Jordánskem zase v sobotu radikálové z Islámského státu zavraždili několik z jeho obyvatel jako pomstu za zabití člena jejich skupiny.

K tématu se na svém facebookovém profilu vyjádřil také první místopředseda ODS Jan Zahradil. Konstatoval, že Islámský stát ve vraždění lidí nijak nezaostává za Íránem. „Psali na serverech, že IS popravil za minulý měsíc 100 lidí. To ovšem v Íránu zvládnou taky, jen se o tom nepíše. A na rozdíl od IS má íránská teokratická diktatura nemalý počet zastánců na zdejším fb (zpravidla těch, kterým vadí Turecko nebo USA) a Západ jí ustupuje, dělá dohody, odvolává sankce. Oblíbený styl popravy v Íránu je vytažení odsouzence na jeřábu někde na veřejném prostranství, aby všichni viděli, jak se dlouhé minuty dusí v oprátce. Pro pomalu chápající: tento status NENÍ obhajobou IS, ok?“ napsal Zahradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …