Už nepropadne jediný hlas, slibují Svobodní po podpisu s Okamurou

21.03.2025 12:46 | Monitoring

Svobodní dnes na tiskové konferenci oznámili, že v letošních volbách do Poslanecké sněmovny nebudou kandidovat samostatně. Místo toho vstupují do společného předvolebního bloku se stranami SPD, Trikolora a hnutím PRO. Cílem tohoto spojení je podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka zaručit, že „ani jeden hlas voličů, kteří chtějí změnu, nepropadne“.

Už nepropadne jediný hlas, slibují Svobodní po podpisu s Okamurou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vznik nové vlastenecké síly a představení strategického spojenectví SPD, Svobodných, PRO a Trikolory

„Spojili jsme síly, aby ani jeden hlas příznivců svobody, prosperity a národní suverenity nepropadl,“ uvedl Vondráček. Podle něj je tento krok „prvním a zásadním krokem k obnově plně suverénní České republiky“.

Vondráček zdůraznil, že současná situace vyžaduje spolupráci všech, kdo se chtějí postavit politice současné vlády. „Tyto volby nejsou časem pro sólové akce – naopak, teď je nutné spojit síly v zájmu České republiky,“ dodal.

Podle předsedy Svobodných budou pro volby rozhodující tři hlavní témata: zelená drahota, migrační pakt a destruktivní zadlužování. „Mnoho politiků najednou začne ‚bojovat‘ proti Green Dealu nebo migraci. Jenže jsou to právě oni, kdo tuto situaci způsobili. Po volbách otočí a zase budou ustupovat zeleným socialistům,“ uvedl. Svobodní podle něj nabízejí skutečnou alternativu. Chtějí odmítnout Green Deal, snížit daně, obnovit svobody občanů a zajistit bezpečnost země před nelegální migrací a zahraničními tlaky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jen tak dál. Bravo. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNadsluncejasne1 , 21.03.2025 12:53:16
Alespoň bude koho volit.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…