Už zase se o tom píše. Škatulata ve vládě s účastí Peake

21. 11. 2012 6:48

Podle MF DNES se z náznaků ve vyjádřeních vládních představitelů dá usuzovat, že mediální spekulace o ministerských rošádách nejspíš měly reálný podklad. Už i mezi politiky se mluví o výměně resortů mezi ODS a stranou LIDEM.

Už zase se o tom píše. Škatulata ve vládě s účastí Peake
Foto: LIDEM
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM – liberální demokraté Karolína Peake
reklama

Ta by měla opustit ministerstvo dopravy, na které už skoro týden marně hledá vhodného kandidáta, a výměnou by předsedkyně Karolína Peake dostala místo dosavadní vicepremiérské funkce nějaký vlivný resort. V této souvislosti se opět hovoří o ministerstvu obrany. Alexander Vondra, který v posledních týdnech ztratil senátorský mandát i funkci stranického místopředsedy, už prý byl na „vážném pohovoru“ u premiéra Nečase.

Karolína Peake podobné spekulace odmítala, v úterý však prohlásila: „Žádná nabídka nepadla a nejednáme o ní, ale nechci zcela vylučovat cokoliv.“ Pokud by resort dopravy získala ODS, spekuluje se o angažmá Petra Bendla.

Ministr zemědělství už jednou na dopravě působil, takže to tam zná, a proti jeho působení v čele současného resortu prý existují námitky zejména ze strany mocného jihočeského ódéesáka Pavla Dlouhého. Plán s Bendlem prý měl konzultovat Dlouhému blízký první místopředseda strany Martin Kuba, když se setkali o víkendu při výlovu rybníka Svět.

Mimo překotné změny tak zůstala TOP 09. Ta obsadila resort práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou a nyní se spekuluje pouze o tom, že by strana vyměnila nepřesvědčivou ministryni kultury Alenu Hanákovou.      

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…