V ČT si dělají, co chtějí, řekl Okamura a navrhl, jak „naší – vaší“ TV přistřihnout křídla

17.09.2017 21:25

Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Samozřejmě tak nechyběla témata migrační krize a islámu.

V ČT si dělají, co chtějí, řekl Okamura a navrhl, jak „naší – vaší“ TV přistřihnout křídla
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Lidé mi nejčastěji říkají, že dochází na má slova, kdy jsem léta upozorňoval na migrační vlnu. Jako jediný jsem před pěti šesti lety varoval před islámským radikalismem,“ sdělil Okamura úvodem. Podle svých slov jezdí mezi lidi každý týden. „Pět set lidí mě vždy pochválí, jeden až dva mi řeknou, že jsem populista nebo xenofob. Takže toto je nejčastější negativum, které slýchám,“ podotkl.

Okamura pak také sdělil, že jeho strana prosazuje referendum o vystoupení z Evropské unie. „Občané by se měli sami rozhodnout o své budoucnosti. Ztratili jsme suverenitu. Jsme pod totálním diktátem,“ míní v této souvislosti Okamura. „V současné době už 80 % zákonů jsou zákony, které jsou nařízené z Bruselu,“ zdůraznil následně šéf hnutí SPD Okamura. 

Následně se rozčílil i nad tím, že například premiér Bohuslav Sobotka se podílel na rozkrádání majetku státu. „Podal jsem na něj i trestní oznámení za privatizaci OKD,“ podotkl Okamura. Dalším z tunelů podle něj byla privatizace vody, kdy SPD má v programu deprivatizaci vody. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Jak hodnotíte svou životní úroveň

36%
47%
10%
hlasovalo: 8421 lidí

Následně Okamura připodobnil islám k nacismu. „My říkáme ne islámu. Je to ideologie,“ poznamenal Okamura. „Je to ideologie rasistická. Je to také náboženský fašismus. Zakazujeme prosazování šaríi a džihádu,“ zmínil Okamura.

„Všechny teroristické útoky, které jsme v poslední době zaznamenali, realizovali muslimové. Kdyby tady nebyli islámští radikálové, tak nezemřou stovky lidí,“ podotkl Okamura. 

Šéf SPD se pak vyjádřil rovněž k povolební spolupráci. „Soustředíme se plně na volby a na náš volební výsledek. Až pak uvidíme, kdo se dostane do Poslanecké sněmovny,“ sdělil Okamura s tím, že průzkumy nyní jeho strany dávají až 13 %. „Veřejné průzkumy jsou ale často zfalšované,“ poznamenal Okamura a vzpomněl na krajské volby, kdy se jim přiznávalo minimum procent a oni se přesto dostali do několika krajských zastupitelství. Okamura v této souvislosti pak také odmítl, že by byla jeho strana korytáři.

„Chceme, aby byla stejná výše důchodů jako minimální mzdy. Chceme také, aby se důchody zvyšovaly všem stejně,“ řekl k programu mimo jiné Okamura. „Chceme také podpořit slušné a pracující, nikoliv parazitující. Dlouhodobě pracovně schopným lidem, kteří jenom parazitují na dávkách, říkáme jasné stop,“ sdělil Okamura. 

„Průměrný plat učitelů by měl být na 130 % průměrné mzdy,“ dodal také Okamura. „Českou televizi, její hospodaření, by mělo spadat pod kontrolu Nejvyššího kontrolního úřadu. Proto si tam dělají, co chtějí,“ zmínil Okamura a zavedl by také přímou odvolatelnost a volitelnost ředitele veřejnoprávní televize. „Omezili bychom rádi byrokacii. Místo EET bychom zavedli daňový paušál. Tato vláda nechává několik set tisíc nepřizpůsobivých a ostatní, kteří pracují, dusí ještě víc. Na prvním místě by měli být pracující,“ sdělil Okamura. 

Závěrem pak zmínil i zákon o referendu, kvalitní potraviny i čisté životní prostředí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…