V Černém moři byl prý nalezen trup letadla s Alexandrovci

26.12.2016 14:36

Jedna z pátracích lodí objevila na dně Černého moře trup havarovaného tupolevu, v němž nalezli smrt členové armádního sboru Alexandrovci. Píše o tom server Novinky.cz.

V Černém moři byl prý nalezen trup letadla s Alexandrovci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert Alexandrovců ve sportovní hale

 Sonar jedné z lodí zjistil ve vzdálenosti 1,5 km od pobřeží na dně konstrukci, která má tvar trupu,“ uvedl k tomu expert s tím, že objekt je ponořen v bahně. Právě členité dno, jehož hloubka se mění, hledání po částech letadla komplikuje. 

Původní text ZDE.

Nalezen měl být pětimetrový fragment letounu. Nyní se připravuje jeho vyzvednutí a pokračuje další pátrání. Do něj je zapojeno asi 3500 lidí. Specialisté v současné době také zrekonstruovali trajektorii letu. Stroj havaroval asi šest kilometrů od pobřeží. Po vzletu z letiště Adler nenabral výšku, zatočil vpravo a obrátil se zpět k pobřeží. Poté již zmizel z radaru. Příčinou neštěstí byla buď technická závada, nebo chyba pilota.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…