V Česku šaría neplatí! Imám a prý terorista Shehadeh setřen žalobcem

11.02.2020 13:17

Pražskému imámovi Sameru Shehadehovi byl vyměřem trest deseti let vězení za to, že pomáhal svému bratrovi Omarovi a jeho ženě Fátimě Hudkové s připojením k teroristické organizaci An-Nusra v Sýrii. Shehadeh po nich také zasílal teroristické buňce finanční prostředky ze sbírek, které vybral od muslimů v České republice. Imám se ke všemu přiznal, protože podle islámského práva nic nespáchal. České zákony ale podporou terorismu překročil.

V Česku šaría neplatí! Imám a prý terorista Shehadeh setřen žalobcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud se zabýval případem bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jeho bratra a švagrové. Trojice čelí obvinění z účasti na teroristické skupině, z podpory a propagace terorismu a z financování terorismu
reklama

Státní zástupce Marek Bodlák navrhl pro Shehadeha deset let vězení, jeho bratrovi Omarovi vyměřil také deset let a jeho družce Hudkové pět let. Imám se ke všemu přiznal, v závěrečné řeči ale zdůraznil, že se nedopustil žádného zločinu, podle svého přesvědčení jen pomáhal v boji proti diktátorskému režimu v Sýrii, který se dopouští genocidy. Prohlásil také, že rozhodnutí českých soudů pro něj není podstatné, protože se neřídí právem šaría.

„Důkazní situace byla doznáním obžalovaného do značné míry usnadněna,“ prohlásil Bodlák a komentoval také Shehadehovo přesvědčení, že podle islámského práva jednal bohulibě a správně. „Ale ač se to panu obžalovanému nelíbí, český právní řád se právem šaría neřídí,“ uvedl Bodlák podle serveru Lidovky.cz.

Organizace An-Nusra je zařazena do seznamu teroristických organizací, proto je její finanční podpora trestným činem financování terorismu a trestné je i připojení k teroristické skupině. Shehadeh
vyslal svého bratra Omara do Sýrie v roce 2016 a v dalším roce také jeho družku Houdkovou. Ani složitá situace v Sýrii není podle státního zástupce důvodem, aby obžalovaní byli zproštěni viny.

Shehadeh je ve vazbě od roku 2018, kdy jej zadržela policie v Jordánsku a vydala do České republiky, kde byl mezitím obviněn z podpory terorismu. Tajné služby se o něj zajímaly již předtím, kdy sloužil jako pražský imám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

19:15 Šarapatka sbírá peníze proti Zemanovi. Bude soud. I vy můžete přispět

Radní České televize Zdeněk Šarapatka vytáhl do boje proti lžím prezidenta Miloše Zemana. Impulzem b…