V Česku se daří veřejným zakázkám bez soutěže. Doplatili na to prý i Svoboda a Hudeček

10.09.2016 10:51 | Zprávy

Na skutečnost, že v Česku „se daří“ veřejným zakázkám, které proběhnou bez soutěže, upozorňují dnešní Lidové noviny.

V Česku se daří veřejným zakázkám bez soutěže. Doplatili na to prý i Svoboda a Hudeček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Validátor karty Opencard

S jedinou nabídkou se v roce 2015 uskutečnilo dokonce 6409 tendrů za zhruba 55 miliard korun. Česká republika se tak zařadila mezi nejhorší země Unie.

A až 50 procent ze všech nesoutěžních zakázek tvořilo takzvané JŘBU – jednací řízení bez uveřejnění. Právě ono je důvodem, proč ve čtvrtek odcházeli čtyři bývalí pražští radní a jeden úředník od soudu s odsuzujícím verdiktem v kauze Opencard.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

8:25 „Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

„Za všechno může Babiš... Za všechno může Putin.“ Legendární folkový zpěvák a autor Jaromír Nohavica…