V Jeruzalémě bude zahájena výstava o Masarykovi

03.07.2018 7:37

Jeruzalém 3. července (ČTK) - U příležitosti 100. výročí založení Československa a 70. výročí vzniku izraelského státu bude dnes v budově izraelského parlamentu v Jeruzalémě zahájena výstava s názvem Masaryk a Svatá země. Návštěvník si na místě může mimo jiné prohlédnout fotografie z návštěvy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Expozice, kterou zorganizovalo České centrum ve spolupráci velvyslanectvími ČR a Slovenska a Knesetem, potrvá do konce letošního roku.

V Jeruzalémě bude zahájena výstava o Masarykovi
Foto: pixabay.com
Popisek: Zeď nářků

„Výstava Masaryk a Svatá země představuje na 15 panelech mnohdy dosud nepublikované fotografie a další archivní materiál z návštěvy prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka do Svaté země v roce 1927. Zároveň osvětluje jeho výjimečný vztah k židovství a jeho genezi od Masarykových dětských let. Výstava se dotýká i působení Masarykova syna a pozdějšího ministra zahraničí Jana a připomíná významnou roli, kterou ve vztahu k židovskému národu a Státu Izrael sehrál," uvedl ředitel Českého centra v Tel Avivu Robert Mikoláš.

Anketa

Osvědčil se Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády?

74%
26%
hlasovalo: 10368 lidí

Výstava se koná do 31. prosince 2018 a podle ředitele centra je putovní, takže bude nejspíše představena i v dalších izraelských městech.

Svatá země je jedním z expresivních názvů Izraele a historické Palestiny. Oblast má velký náboženský význam pro tři světová monoteistická náboženství (judaismus, křesťanství a islám).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …