V Kyjevě zuří Pravý sektor: Obnovení dodávek elektřiny na Krym je válečný zločin

08.12.2015 21:49

Pravý sektor zuří. Tím, že chce vláda v Kyjevě obnovit dodávky elektřiny na Krym, se prý dopouští prakticky válečného zločinu, neboť je připravena obchodovat s nepřítelem. Zdá se však, že dohoda vedoucí k obnovení toku energie na poloostrov je zatím v nedohlednu.

V Kyjevě zuří Pravý sektor: Obnovení dodávek elektřiny na Krym je válečný zločin
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Krym - Artěk

„Je to pro nás nepochopitelné, ukrajinské vedení chce obnovit hospodářskou spolupráci a obchod s nepřítelem,“ píše se v dokumentu Pravého sektoru. Organizace uvedla, že takové akce jsou zradou národních zájmů,  je to „obzvláště závažný válečný zločin “. Zprávu přinesl server PrvníZprávy.cz.

Krym je v tuto chvíli odříznutý od dodávek energie kvůli sérii výbuchů. Poloostrov obsazený ruskou armádou je tak závislý na dodávkách z Ruské federace. Krymští Tataři, příslušníci Pravého sektoru a další aktivisté od září blokují také silnici spojující poloostrov se zbytkem země. Obyvatelé Krymu jsou tak na Rusku závislejší než kdy dřív.

Ukrajinský oligarcha Dmytro Firtash, jenž kontroluje velkou část elektrorozvodné sítě ve státě, chtěl přispět k uzavření dohody mezi aktivisty, kteří blokují přístupové cesty na Krym, ukrajinským ministerstvem vnitra a prezidentem Petro Porošenkem. Ukazuje se však, že ukrajinští aktivisté nejsou zatím připraveni jednat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

13:25 Fico málem zemřel kvůli Ukrajině. Bulharský prezident zasáhl

Bulharský prezident Rumen Radev označil vítězství Ukrajiny nad Ruskem za „nemožné“ a připomínal, že …