V Luhačovicích vyhlásí vítěze soutěže Vesnice roku

14.09.2019 7:06

V Luhačovicích na Zlínsku dnes odpoledne vyhlásí organizátoři výsledky celostátní soutěže Vesnice roku 2019. Tradičně budou oznámeny na přehlídce Jarmark venkova, při které se divákům představí jednotliví finalisté. Do 25. ročníku soutěže se přihlásilo 206 obcí z celé republiky, do finále postoupilo 13 krajských vítězů. V porovnání s loňskem se do klání zapojilo o 22 obcí méně.

V Luhačovicích vyhlásí vítěze soutěže Vesnice roku
Foto: wikipedia
Popisek: Luhačovice

Loni získalo titul Dolní Němčí ze Zlínského kraje. Na druhém místě skončil Šumvald z Olomouckého kraje a na třetím Nový Kostel z Karlovarského kraje. U soutěžících obcí hodnotí komise například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií nebo péči o veřejná prostranství a zeleň.

Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole letos získaly Čejetice ze Strakonicka v Jihočeském kraji, Morkůvky z Břeclavska v Jihomoravském, Hazlov z Chebska v Karlovarském, Nový Hrádek z Náchodska v Královéhradeckém, Svojkov z Českolipska v Libereckém, Otice z Opavska v Moravskoslezském, Bělotín z Přerovska v Olomouckém, Lozice z Chrudimska v Pardubickém, Pačejov z Klatovska v Plzeňském, Libovice z Kladenska ve Středočeském, Lipová z Děčínska v Ústeckém, Sobíňov z Havlíčkobrodska na Vysočině a Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji.

Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 získá finanční odměnu formou dotace od Ministerstva pro místní rozvoj 2,6 milionu korun a osobní automobil. Cílem akce je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

7:55 Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

Moderátor internetové televize XTV Luboš Xaver Veselý, který se před nedávnem rozhodl zaměřit na hos…