V Malostranské besedě budou přátelé vzpomínat na Táňu Fischerovou

15.01.2020 7:35

V pražské Malostranské besedě si dnes přátelé a kolegové připomenou herečku a občanskou aktivistku Táňu Fischerovou, která zemřela loni 25. prosince. Bylo jí 72 let. Na vzpomínkovém večeru se bude promítat film Antonína Máši Hotel pro cizince z roku 1966, v němž Fischerová ztvárnila hlavní roli. Zahraje také její oblíbené Stamicovo kvarteto.

V Malostranské besedě budou přátelé vzpomínat na Táňu Fischerovou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Táňa Fischerová, herečka, aktivistka.

Před týdnem se s Fischerovou rozloučili příbuzní, blízcí a spolupracovníci z kultury i politiky v zaplněné obřadní síni strašnického krematoria.

Táňa Fischerová se vedle herectví řadu let věnovala charitě a politické činnosti. Působila v nadacích a občanských sdruženích, byla poslankyní a v roce 2013 kandidovala jako nezávislá v přímé volbě prezidenta.

Na filmovém plátně se Fischerová poprvé objevila pod režijním vedením Vladimíra Čecha v československém dramatu Kohout plaší smrt v roce 1961. Vedle snímku Hotel pro cizince hrála také například ve filmech Lev s bílou hřívou (1986) nebo Svědek umírajícího času (1989). Po roce 1989 se objevila třeba v seriálu Konec velkých prázdnin (1994).

Čtyři roky odehrála v Divadle Jiřího Wolkera, odkud odešla po narození syna Kryštofa. Musela se vyrovnat s jeho postižením a profesi přizpůsobit rodině. Stálé angažmá už nevzala. Hostovala v různých divadlech, pracovala s Evaldem Schormem a Janem Kačerem.

V posledních letech se Fischerová věnovala charitativní činnosti, byla i vyhledávanou recitátorkou a moderátorkou nejen charitativních akcí. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderovala televizní Adventní koncerty.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tolik lidí nás sleduje! Nora Fridrichová se pochlubila. Ale tohle asi nechtěla

22:11 Tolik lidí nás sleduje! Nora Fridrichová se pochlubila. Ale tohle asi nechtěla

Moderátorka Nora Fridrichová se na svém Twitteru pochlubila, že je její moderovaný pořad 168 hodin s…