V Opavě by mohla vzniknout koalice bez ČSSD

18. 10. 2014 10:48

Koaliční vyjednávání v Opavě nabralo nový směr. Zatímco dosud vítězné hnutí ANO vyjednávalo o koalici s ČSSD, KDU-ČSL a zvažovalo i přibrání někoho dalšího, nyní zahájilo jednání o sestavení koalice bez sociálních demokratů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí opavského ANO Martin Petrásek.

V Opavě by mohla vzniknout koalice bez ČSSD
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

„Na základě nejnovějšího rozhodnutí klubu ANO dostal předseda Martin Víteček mandát vyjednávat se Změnou pro Opavu, KDU-ČSL, SNK Starostové a občané Opavy a ODS o případné možnosti sestavit duhovou koalici a zajistit tak pro budoucí vedení města spolupráci a podporu napříč politickým spektrem," uvedl Petrásek.

ANO získalo v devětatřicetičlenném opavském zastupitelstvu 11 mandátů. Druhá ČSSD bude mít šest křesel. Do zastupitelstva se dostalo ještě dalších sedm subjektů: Po čtyřech mandátech budou mít KSČM a Změna pro Opavu, po třech SNK Starostové a občané Opavy, ODS, KDU-ČSL a Zelená pro Opavu, dva zastupitele budou mít Opavané - Nezávislí, Občané, Piráti.

Pouze jsme začali zkoumat druhou možnost

Těsnou většinu 20 křesel by tak měla už koalice tvořená jen ANO, ČSSD a KDU-ČSL. V případě nově zvažované duhové koalice by jí v zastupitelstvu patřilo 24 hlasů.

„Všechny strany výzvu k jednání přijaly a jsou na tomto půdorysu ochotny jednat," uvedl Víteček.

Petrásek řekl, že možnost vytvoření koalice se sociálními demokraty ale ANO nezavrhuje. „Varianta s ČSSD nepadla, pouze jsme začali zkoumat druhou možnost. První variantu jsme nezavrhli a je pro nás schůdná, ale ta druhá je také zajímavá," řekl Petrásek.

Uvedl, že ANO chce vybrat možnost, která bude nejlepší pro Opavu. „Chceme si být jisti, že ze všech potenciálních možností vybereme tu správnou, stabilní a připravenou realizovat nezbytné kroky k rozvoji města. Jestli je to zrovna tato možnost, se uvidí během následujících dnů," uvedl Víteček. Nadcházející diskuze se budou týkat programových záležitostí a pak i personálního složení případné koaliční rady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jděte pryč! Nebo odejdu já.“ Vstoupila do Trikolóry, toto následovalo

17:56 „Jděte pryč! Nebo odejdu já.“ Vstoupila do Trikolóry, toto následovalo

Advokátka Trikolóry Monika Čírtková popsala na svém facebooku zážitek, který se jí stal právě kvůli …