V Pardubicích mají průšvih s holčičkou postiženou po porodu. Posvítí si na ně náměstek ministra

23.10.2019 6:48

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula dnes navštíví nemocnice v Pardubicích a Hradci Králové kvůli případu holčičky, která má po narození v Pardubicích zřejmě trvalé zdravotní postižení.

V Pardubicích mají průšvih s holčičkou postiženou po porodu. Posvítí si na ně náměstek ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Prověří jak péči v Pardubické nemocnici, tak i průběh převozu rodičky z Vamberka do Pardubic. Případ vyšetřuje i policie pro možné těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Matka dítěte trpěla v těhotenství streptokokovou infekcí. Děvčátko po porodu zřejmě nedostalo včas antibiotika proti nákaze a ponese si trvalé následky. Předtím ženu odmítla přijumout nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje v pondělí odvolalo ředitelku pardubické a chrudimské nemocnice Štěpánku Fraňkovou. Podle mluvčí firmy Kateřiny Semrádové zůstane lékařkou pardubické nemocnice. Minulý týden kvůli případu lékaři a primář novorozeneckého oddělení dostali výtky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…