V Praze byl velký policejní zátah. Na řidiče, zastavárny i ubytovny

26. 8. 2012 21:57

Na silnicích a ulicích Prahy 4 a 10 vyvrcholila v noci během víkendu policejní akce Domino. Kolem stovky policistů vyrazilo do ulic, zaměřovali se na alkohol a drogy u řidičů, zároveň ale i na zastavárny či ubytovny.

V Praze byl velký policejní zátah. Na řidiče, zastavárny i ubytovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto
reklama

"Byla to policejní akce obvodního ředitelství Praha 4, která začala už v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se kolegové zaměřili na bazary, zastavárny, squaty a ubytovny," uvedla pro server iDnes.cz mluvčí Jana Rösslerová.

Z pátku na sobotu se policisté věnovali nádražím, hernám či restauracím, kde kontrolovali, zda není naléván alkohol nezletilým. Vrcholem akce Domino pak byla noc ze soboty na neděli.

"Zaměřili jsme se především na pátrání po osobách a po věcech, ale kontrolujeme pokaždé i alkohol. Po půlnoci se zaměřujeme speciálně na mladistvé, takzvaný návrat z diskoték. Každému řidiči budeme detekovat psychotropní omamné látky," popsal vrchní komisař Jan Simmerl.

"Někteří kontrolovaní se chovali agresivně. Byli zadrženi tři pachatelé trestných činů, v tomto případě řidiči, kteří byli pod vlivem omamných a psychotropních látek a čtyři řidiči kvůli alkoholu," uvedl ještě během zátahu vedoucí dopravního inspektorátu Praha 4 Jiří Nedvěd. Ve výsledku bylo pod vlivem alkoholu a drog celkem dvanáct řidičů.

Dohromady policisté zkontrolovali 1 481 lidí, zastavili 627  vozidel, prošli 8 bazarů a zastaváren a zkontrolovali 40 heren a 27 ubytoven.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…