V Ústí budou mít o jednoho náměstka primátora navíc. Opozice to považuje za zbytečné

16.11.2014 10:42

Na více než milion korun ročně vyjde město Ústí nad Labem jen na mzdových nákladech zřízení místa třetího náměstka primátora. Vyplývá to ze mzdových nákladů, které na dotaz ČTK poskytla ústecká radnice. Za bývalého vedení byli náměstci dva, v posledních měsících jen jeden. Nová koalice hnutí ANO a PRO!Ústí stanovila počet náměstků na tři. Dva náměstky, Martina Hausenblase a Janu Bohuňkovou, má hnutí PRO!Ústí, jednoho ANO. Tím je Martin Mata. Podle opozice jsou místa tří náměstků pro město zbytečná.

V Ústí budou mít o jednoho náměstka primátora navíc. Opozice to považuje za zbytečné
Foto: Miloš Polák
Popisek: Demonstrace v Ústí nad Labem
reklama

„Hlavním důvodem, který koalici vedl ke znovuzavedení třetího náměstka, v tomto případě náměstkyně, je obsah agendy, které se bude muset věnovat s plným nasazením. Všechny tři agendy spadající pod třetí náměstkyni jsou skutečně velkou výzvou, zejména pak oblast sociální sféry, kterou nesmíme podcenit. Jde o oblast školství, sociální sféra, zaměstnanost," řekla ČTK Macová.

Jen roční náklady na plat náměstka činí více než milion

Mzdové náklady města na jednoho náměstka přesahují jeden milion korun, za celé volební období dosáhnou 4,15 milionu korun. Částka ale nemusí být konečná. „Odměna za výkon funkce náměstka primátora činí v našem městě 66.234 Kč měsíčně. Odvody na pojistné činí 20.481 Kč měsíčně. Náklady na případný aparát třetího náměstka budou známy, jakmile bude vytvořen jeho tým," doplnila Macová.

Podle opozičních zastupitelů jsou pro třiadevadesátitisícové město tři náměstci zbyteční. „Myslím si, že by stačili jen dva náměstci. Ovšem za předpokladu, že by to byli opravdu odborníci," řekl ČTK Jan Tvrdík (ODS). Se třemi náměstky nesouhlasí ani KSČM. „Nová koalice slibovala hospodárnost, což zřízením pozic tří náměstků popírá. Dva by rozhodně stačili," doplnila Květoslava Čelišová (KSČM).

Koalice se hájí tím, že peníze na třetího náměstka se mnohonásobně vrátí

První náměstek primátora a lídr PRO!Ústí Martin Hausenblas ČTK řekl, že koalice za třemi náměstky stojí. „Toto město je zanedbané na mnoha úrovních. Množství práce, kterou je třeba odpracovat, je extrémní. Pokud to chcete zvládnout, potřebujete mít dostatečný výkon. Je to naprosto adekvátní organizační struktura, která je nutná," řekl Hausenblas. Peníze na třetího náměstka se podle něj městu mnohonásobně vrátí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …