V novém nouzovém stavu platí v ČR většina dosavadních omezení

15.02.2021 6:30 | Zprávy

Ode dneška platí v České republice po dobu dvou týdnů nově vyhlášený nouzový stav. Vláda na něj navázala většinu z dvou desítek doposud platných opatření včetně zákazu vycházení mezi 21:00 a 5:00 či omezení provozu obchodů a služeb.

V novém nouzovém stavu platí v ČR většina dosavadních omezení
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj druhý mimořádný projev během nouzové stavu

Nadále jsou uzavřeny také covidem nejpostiženější okresy - Cheb, Sokolov a Trutnov. Epidemická situace podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nedovoluje rozvolňování.

Většina obchodů musí být zavřená, nelze ani provozovat služby či otevřít restaurace. Dál platí opatření týkající se aktivit pro volný čas, takže stále nemohou skiareály spustit vleky, či kultury. Nadále také platí, že k výuce do škol mohou pouze žáci prvních a druhých tříd, speciálních škol a mateřských škol. Ostatní děti budou pokračovat ve výuce na dálku.

Vláda nový nouzový stav vyhlásila po dohodě s hejtmany potom, co Sněmovna odmítla ve čtvrtek prodloužit ten, který platil od začátku října. Podle jejích kritiků jde o krok v rozporu s Ústavou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: čtk

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po volbách přijde audit. Konečná: Fialovu vládu musí prověřit soud!

17:48 Po volbách přijde audit. Konečná: Fialovu vládu musí prověřit soud!

Lídryně hnutí Stačilo! a europoslankyně Kateřina Konečná znovu otevřela téma odpovědnosti za výkon v…