VIDEO „Byla to síla, co...“ Dejdar, Cimický, Korn, Kovářová a další apelují na národ. Jde o záchranu země

25.04.2020 17:30

České osobnosti chtějí tuto zemi znovu postavit na nohy. Nahrály proto vzkaz, v němž se obracejí na své spoluobčany. Podívejte se sami, k čemu Čechy, Moravany i Slezany vyzývá herec Martin Dejdar, bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová či psychiatr Jan Cimický.

VIDEO „Byla to síla, co...“ Dejdar, Cimický, Korn, Kovářová a další apelují na národ. Jde o záchranu země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka České republiky

Od 1. března čelí Česká republika epidemii koronaviru. Vláda Andreje Babiše jen pár dní na to rozhodla, že uvrhne Česko do celostátní karantény a takřka zastavila život v celé zemi. Teď se zdá, že se epidemii daří zvládnout. Ale co přijde dál?

„Byla to síla, co?“ ptá se herec Martin Dejdar na videu umístěném na serveru YouTube s rouškou na tváři. Poté si roušku sundá a pokračuje, „ale snad jsme z nejhoršího venku. Jenže, co teď,“ ptá se nakonec.

Ve videu nazvaném „Oživíme Česko, pojďme do toho společně“ mu odpovídá herečka Ivana Jirešová: „Teď to bude chtít zabrat,“ zdůrazňuje. Přidává se k ní podnikatel a hudební skladatel Lukáš Černý: „A pořádně tu naši českou ekonomiku oživit.“

Jak přesně to půjde udělat, dokreslují herec Milan Peroutka, podnikatelka Petra Řehořková, moderátor a herec Petr Rychlý, olympijský medailista Lukáš Bauer...

Shodují se na tom, že Češi mají teď kupovat výrobky a služby od českých firem a živnostníků a ukázat tak, že jejich vlastenecké srdce bije silně. Podporu si podle nich zaslouží také české kulturní a sportovní akce, ale i české hrady, zámky a přírodní památky. Češi by neměli zapomínat také na podporu restaurací.

„Protože všichni, co to zvládli, si to zaslouží. Pokud máte rádi poctivé české výrobky, značky, díla a řemeslo, tak je podpořte,“ dodávají psychiatr Jan Cimický, slavný fotbalista Antonín Panenka či advokátka Daniela Kovářová.

Zpěvák Vilém Čok, starosta Náchodu Jan Birke (ČSSD), boxer Lukáš Konečný, který přestál onemocnění covid-19, a zpěvák Jiří Korn nakonec apelují na své spoluobčany, abychom všichni společně oživili Česko. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …