VIDEO Emmanuel Macron má doma velké problémy: Hořící barikády, vodní děla, desítky tisíc lidí v ulicích

24.11.2018 18:31 | Zprávy
autor: nab

Do francouzských ulic vyšlo celkem na osmdesát tisíc lidí, aby se zúčastnili demonstrací „žlutých vest“ a protestovali tak proti vládě a prezidentu Emmanuelu Macronovi. Důvodem je zejména plánované zvýšení cen pohonných hmot. Ministerstvo vnitra ohlásilo osm zraněných lidí včetně dvou četníků.

VIDEO Emmanuel Macron má doma velké problémy: Hořící barikády, vodní děla, desítky tisíc lidí v ulicích
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Někde hoří ohně

Policií už bylo po celé Francii zadrženo pětatřicet demonstrantů a dvadvacet jich skončilo ve vazbě. Největší demonstrace se koná v Paříži, stejně jako dopoledne se jí účastnilo zhruba osm tisíc lidí. 

Jen v hlavním městě bylo zadrženo osmnáct z celkových pětatřiceti osob. Čísla, která dodává ministerstvo vnitra, ale prý nelze brát jako zcela přesná. „U hnutí tohoto druhu je těžké stanovovat účast,“ uvedl deník Le Monde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…