VIDEO: „H*vna, k*koti.“ Kalousek si s Piráty rozuměl. Chtěli mu dát trávu, ale on se bál

28.08.2020 15:15

VZPOMÍNKY A PERLY Jak to dopadne, když se na ulici náhodou potká Miroslav Kalousek s partičkou aktivistů, Pirátů? Rozdá pár podpisů a jede se dál. Video z roku 2010 opravdu stojí za to a ostrými výrazy se v něm nešetří. Vzniklo dlouho před tím, než by si kdokoliv ve Sněmovně dokázal představit, že by se do ní Piráti dostali. Ivan Bartoš, který ve videu také účinkuje, v současnosti vede stranu, která je dle některých průzkumů druhou nejsilnější v zemi hned za ANO Andreje Babiše. Dal Kalousek někdy jointa? To je ale oč tu běží.

VIDEO: „H*vna, k*koti.“ Kalousek si s Piráty rozuměl. Chtěli mu dát trávu, ale on se bál
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miroslav Kalousek v srdečné rozmluvě s Piráty

Video začíná ve chvíli, kdy už je Kalousek obklopen hloučkem pirátských aktivistů. Očividně s ním předtím hovořili o marihuaně. Nyní se Kalousek každému z nich podepisuje na kus papíru. Padne otázka od jednoho z aktivistů: „Co si o tom myslíte, pane Kalousku, konopí do Parlamentu?“ na to Kalousek odpoví: „Jak známo, já jsem člověk bez myšlenek.“ A pokračuje v klidu v autogramiádě.

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13719 lidí

Další z pirátů, umělec Milan Kozelka, si rovněž vyžádá věnování a na ministra financí spustí: „Já se menuju Milan, napište Milanovi, Mirek a je to hotový.“ Na to Kalousek řekne jen: „Jasně,“ jako člověk, který je zvyklý rozdávat podpisy. Dnes již zesnulý Kozelka je zajímavá figura. V 90. letech stál i u zrodu ODS. Ve videu se k tomu i Kalouskovi stihl přiznat: „Teď si představte, že jsem kdysi v Karlovejch Varech byl jedním ze čtyř zakladatelů ODS. A když jsem viděl ty frajery, který tam potom jako lezli, tak sem zase vylez.“ Mezi jeho uměleckými počiny stojí jistě za zmínku sbírka satirických textů s názvem Teteliště zmrdů nebo knížka s titulem Život na Kdysissippi.

Pak ze strany Kalouska padne dotaz: „A vy račte být co, Pirátská strana?“ Na to mu Kozelka přikyvuje: „My jsme Pirátská strana.“ Na to Kalousek vypálí: „Vy jste sice pěkný kokoti, ale furt jste sympatičtější než Jirka Paroubek,“ a celou dobu se culí na Bartoše. Na to jeden z aktivistů vtipně zareaguje: „Tak napište věnování ‚Ivanovi, Miroslav‘ a budu spokojenej kokot.“

Kozelkovi to nedá a zeptá se přímo: „A proč si myslíte, že jsme kokoti?“ a Kalousek zcela klidně odvětí: „Protože si chcete přivlastnit majetek někoho jinýho.“ Narážeje asi na silně levicové, klinikářské tendence Bartoše a jeho kamarádíčků. Proti tomu Ivan Bartoš vystoupí: „To takhle vůbec není postavený,“ a Kalousek jen řekne: „Já myslim, že jo,“ a dodá směrem k Bartošovi: „Chceš eště podpis,“ na to Bartoš zavrtí hlavou: „Ne, já nechci.“

Jeden z Pirátů, který těch kokotů nemá zřejmě pořád dost, ale o autogram požádá se slovy: „Já bych chtěl věnování – Marcelovi kokotovi,“ Kalousek se jen doptá: „Chceš to s velkým K nebo s malým k?“ aktivista upřesní: „S malým.“ Kalousek mu poté vítězoslavně s úsměvem podává papírek se slovy: „Marcelovi kokotovi, kokot Mirek“

Zábava se poté rozjede naplno a zdá se, že Pirátům se v tomto Kalouskově fekálním humoru téměř zalíbilo. Padají výrazy jako: „kokotské hovno nebo dejvické hovno.“ Do debaty zasáhne opět Kozelka, který z ničeho nic prohlásí ke Kalouskovi: „Já vám prozradím svý dva oblíbený politiky, který teda krvácej pro republiku, na prvním místě je Marek Benda a na druhým Saša Vondra.“ Kalousek ho uzemní: „A já mám voba rád.“ A přidá: „Voba sou to slušný kluci, kterým jde vo něco jinýho než vo koryta.“  

Na závěr pouliční rozpravy se vrátí k tématu, které Piráty zajímá asi nejvíc, k marihuaně.  Padne otázka: „A dal jste si někdy jointa?“ a Kalousek odpoví: „Ne, při svý náchylnosti k neřestem, mě první pivo chutnalo i první cigáro mi chutnalo a já mám hroznou hrůzu, že bych tomu propad. Nechci nikoho moralizovat, kdo si dal jointa, ať si dá, ale já už bych docela rád umřel bez téhle zkušenosti. A myslím, že spousta jiných zkušeností mi to vynahradí,“ dodá tajuplně.

Úplně na konec si pedagog a umělec Kozelka stihne u Kalouska udělat drobné promo: „Ještě vám chci říct, že na UMPRUM přednáším téma umění a politika, přijďte někdy na přednášku, to je mazec,“ Kalousek mu ještě navrhne: „Zkuste někdy odpřednášet téma politika je umění.“ A pak už jen s úsměvem na rtech mizí ve dveřích poslanecké sněmovny: „Pánové a dámy, bylo mi ctí, na shledanou.“ Aktivisté na ulici osiřeli. Tehdy si asi ani Kalousek ani Bartoš nedovedli představit v nejdivočejších snech, že by se strana jako Piráti mohla někdy dostat do Parlamentu a oni zasednou v poslaneckých lavicích jako kolegové.   

Pirátská strana vznikla v roce 2009 a do sněmovny se dostala v roce 2017. Úspěch Piráti zaznamenali také v Praze, kde mají primátora Zdeňka Hřiba, vystudovaného lékaře, který však nikdy neléčil. Jejich politickým programem je zejména digitalizace státní správy, transparentnost veřejných financí a podpora LGBT komunity. Od pražského magistrátu, pod vedením Hřiba, dostal spolek Prague Pride tento rok dotaci ve výši kolem milionu korun.

Zatímco Piráti jsou v roce 2020 na vrcholu moci, Miroslav Kalousek nedávno naopak ohlásil svůj odchod z vysoké politiky. Ve volbách do sněmovny ho už tedy s největší pravděpodobností v barvách TOP 09 neuvidíme. Slíbil však, že se i poté bude vyjadřovat k věcem veřejným, jako to horlivě činí už dnes, například na svém Twitteru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: AZy

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …