VIDEO ,,Haj*lové"! Jan Hrušínský o své situaci. Opět mu ujely nervy

12.05.2020 12:17

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský s trpkostí v hlase poděkoval Číně za to, že svým počínáním dopustila rozšíření koronaviru z Wu-chanu do celého světa. Prezidentovi Miloši Zemanovi poděkoval za davy čínských turistů, které sliboval a kteří mohli v republice potenciálně šířit virus. A vláda Andreje Babiše (ANO) se jim za dovážku viru ještě poklonila. Zato se Hrušínský netajil tím, že na Číňany pohlíží velmi kriticky. Bez obalu je označil za „haj*ly“.

VIDEO ,,Haj*lové"! Jan Hrušínský o své situaci. Opět mu ujely nervy
Foto: Facebook J. Hrušínského
Popisek: Jan Hrušínský

„Tak se podívejte, jak jednoduše se v roce 2020 škrtají představení. Vezmete fix - a 82 (slovy: osmdesát dva) divadelních představení od 10. března do konce května je zrušeno. Moc Číně děkujeme. A panu prezidentovi za statisíce čínských turistů u nás,“ napsal Hrušínský na sociální síti Facebook.

Anketa

Která TV teď přináší nejlepší zpravodajství? (Ptáme se od 12.5.2020)

9%
67%
14%
hlasovalo: 13617 lidí

A na přiloženém videu ukázal, jak dokáže černý fix řádit v programu divadla. Během pochmurného škrtání označil Číňany za „haj*ly“.

„Jo, Číňani. Ti se nám vyplatili, já jim dám haj*lům,“ pronesl Hrušínský do kamery, když kvůli koronavirové krizi seškrtal celkem 82 od března do května dlouhodobě plánovaných představení. „Ti se nám vyplatili," dodal ještě ironicky. A trpce se zasmál.

Dal jasně najevo, že nechápe, jak se mohla česká vláda v čele s Andrejem Babišem klanět čínské pomoci, kterou jsme si řádně zaplatili, v boji proti viru, který se objevil nejprve v Číně a odtud se rozšířil na téměř všechny kontinenty naší planety.

„Copak k nám asi dovezli, že? Pan prezident i pan premiér jim za to ještě poděkovali. Snad jediní na světě. Pan premiér dokonce osobně děkoval i papundeklovým čínským bednám na Letišti Václava Havla. Celá vláda se těm krabicím přijela na letiště poklonit. A červený svetr dokonce svolal o naší vděčnosti Číně tiskovou konferenci. Myslím, že nikde na světě takového premiéra, takového prezidenta a takovou vládu nemají.“ napsal.

Anketa

Je prezident Zeman vlastizrádce?

5%
95%
hlasovalo: 17712 lidí

Příznivce Divadla Na Jezerce v diskusi pod svým příspěvkem ujistil, že momentálně zrušená představení uvidí hned, jak to bude možné.

Od svých spoluobčanů se dočkal podpory. Mimo jiné se Hrušínského ptali, zda by nemohl uspořádat představení pod širým nebem.

Jan Hrušínský poslal vzkaz Číňanům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…