VIDEO Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, přišli Rusáci... Monika Hilšerová vypustila píseň, která má ztrapnit Babiše

19.08.2018 16:54

Zatímco prezident Miloš Zeman dospěl k závěru, že bude nejlepší, když si nepřipraví žádný zásadnější projev k 50. výročí počátku okupace Československa sovětskou armádou, předseda vlády Andrej Babiš se k tématu vyjádřil. A vyjádřil se tak zajímavě, že se tím část české veřejnosti na internetu doteď baví.

VIDEO Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, přišli Rusáci... Monika Hilšerová vypustila píseň, která má ztrapnit Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se zařadil mezi politiky, kteří se rozhodli vyjádřit k 50. výročí počátku sovětské okupace Československa. Předseda KSČM Vojtěch Filip tuto příležitost využil k obhajobě Ruské federace, která je nástupnickým státem Sovětského svazu. Filip prohlásil, že hlavní vinu na okupaci nesou Ukrajinci, protože byli hlavní invazní silou a sám Leonid Iljič Brežněv byl Ukrajinec.

Premiér Babiš se na středeční tiskové konferenci po jednání vlády postavil před novináře a podal vlastní pohled na sovětskou okupaci naší země trvající déle než dvacet let.  

„Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, přišli Rusáci. Dobře si pamatuju tu noc, kdy přišli,“ uvedl Babiš. „Je potřeba to odsoudit. Byla to invaze, bylo to nepřijatelné. Tehdy to organizoval Sovětský svaz,“ pokračoval.

Manželka neúspěšného prezidentského kandidáta a nynějšího uchazeče o post senátora Marka Hilšera Monika Hilšerová premiérovo vyjádření dokonce zhudebnila. S kytarou v ruce si na sociální síti Facebook zahrála na písničkářku s protestsongem a spustila:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…