VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17.02.2019 17:52

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od onoho roku na Václavském náměstí v Praze každoročně pořádá demonstrace protestující proti tomuto spornému aktu mezinárodního práva. Demonstrace se koná vždy ve dnech kolem výročí vyhlášení, letošní termín připadl na nedělní odpoledne.

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce proti odtržení Kosova od Srbska spojená s podepisováním petice o zrušení uznání samostatného Kosova Českou republikou
reklama

Fotogalerie: - Jedenácté výročí „ukradení“ Kosova

Kosovo je Srbsko. Připomínka na Václavském náměstí
Jaroslav Foldyna na připomínce „ukradení Kosova“
Připomínka srbského Kosova na Václavském náměstí
Kosovo  je Srbsko! Demonstrace na Václaváku
Poslanec Foldyna poslouchá projev na demonstraci z...
Kosovo je Srbsko. Demonstranti na Václavském náměs...

„Jako každý rok se zde scházíme, abychom protestovali proti porušení mezinárodního práva uloupení Kosova republice Srbsko. Nikdo nepochyboval, že právě tam je začátek srbské státnosti, že Kosovo je srdce Srbska,“ zahájil svůj proslov na demonstraci režisér Václav Dvořák, tvůrce dokumentu Uloupené Kosovo.

„Pak se ale stalo to, že se některé evropské velmoci plus Spojené státy dohodly, že rozbijí Jugoslávii, vše svedou na Srby a pokud možno Srbsko zmenší, co nejvíce to půjde,“ uvedl Dvořák s tím, že jednou z provincií, která ze Srbska měla zmizet, bylo právě Kosovo. „NATO k tomu potřebovalo sedmdesát osm dní bombardovací kampaně, kterou neodsouhlasilo ani OSN, ani Rada bezpečnosti. Byla to čistá agrese a hrubé porušení mezinárodního práva,“ připomněl Dvořák.

Anketa

Andrej Babiš chce být premiérem až do roku 2025. Přejete si, aby se mu to splnilo?

hlasovalo: 12099 lidí

Před jedenácti lety 17. února kosovští vůdcové vyhlásili s tichým souhlasem Německa, Spojených států, Francie, Anglie tzv. nezávislost. „Existuje tak dnes nezávislý stát v Evropě, který byl vytvořen proti dohodám třeba z Helsinek,“ zdůraznil Dvořák a připomněl také, že z české strany v roce 2008 Kosovo uznala Topolánkova vláda. „Ta ostuda nyní padá na nás na všechny, protože jsme se zúčastnili takového barbarského činu,“ dodal.

Následně přivítal u mikrofonu poslance Jaroslav Foldynu (ČSSD). „My Češi a Slováci se zde scházíme, potože nám to není jedno. Byli jsme první na ráně. Kdy se rozhodovalo u nás a bez nás. Bylo to v roce 1938, kdy nám ukradli patnáct procent území. Kdy Italové, Francouzi, Němci, Angličané, ti samí, co sousedí dnes v EU, rozhodli, že Československu seberou území, naše studenty a dají je Němcům,“ burcoval Foldyna.

Následně dodal, že ani poté nenásledoval v Evropě klid. Naopak stejná věc se opakovala za několik desítek let znovu. „Proto máme povinnost tady v centru Prahy přijít a připomenout: porušujete mezinárodní právo. Porušujete tradice a děláte velikou křivdu na malém národu a ta se nikdy, nikdy nemůže odpustit,“ uvedl poslanec.

„Kosovo bylo, je a bude Srbsko a nemůže to změnit žádný pamflet, který si někdo vymyslí, nemůžou to změnit uznavatelé z Berlína, Londýna, Paříže a dalších velkých velkoměst Evropy a celého světa ani z těch ze Spojených států,“ zdůrazňoval Foldyna s tím, že akorát lidem lžou. „Vy sami jste to podepsali v rezoulci 12 44 OSN. Akorát měníte dohody a vše, co se vám hodí,“ vzkázal směrem k těm, kteří Kosovo uznali.

„Je nás tu pár, ale víte, jak moc je štve ta fotka dnes tady z centra Prahy? Každý rok je štve, že jdeme a připomínáme lidem, že se porušuje mezinárodní právo. Trhá jim to žíly, že pár Čechů, Slováků a Srbů přichází do srdce Evropy říkat: stop porušování mezinárodního práva,“ řekl Foldyna.

Následně také poznamenal, že Srbsko s námi má mnoho společného. „Když T. G. Masaryk budoval náš stát, jezdil po světě se srbským pasem. Že se někteří politici otočili k tomu zády, to jsou jen oni, protože my jako národ jsme se nikdy neotočili. Klaním se vám,“ řekl na závěr Foldyna přítomným a vyjádřil velké děkuji.

Dvořák poté prohlásil, že Kosovo je černá díra, protože stojí miliardy eur z našich daní. „Je to rakovina, která se rozlézá dál a ohrožuje okolní státy, kde jsou další albánské menšiny. Prosím, říkejte to svým známým, upozorňujte na situaci na Kosovo, která je hrozná,“ žádal přítomné Dvořák a zmínil, že je možné podepsat se pod petici, v níž žádají vládu České republiky, aby vzala zpět a odvolala uznání takzvané republiky Kosovo, která je ke stažení na stránkách Kosovoonline.cz.

„Chci upozornit, že několik evropských států, členů NATO, Kosovo neuznalo. Je to nejen Slovensko, ale Španělsko, Kypr a další velké země. Neohnuly hřbet a nebyly jako naše vláda. Několik zemí, které pod nátlakem Spojených států uznaly Kosovo, ale pak si to rozmyslely a dnes to odvolávají. My chceme docílit toho, aby naše vláda dotala rozum a odvolala uznání Kosova, které není samostatný stát, sám se neuživí a dnes jsou tam tendence se spojit s Albánií,“ řekl Dvořák.

„Dnes přesně hrozí to, co všichni věděli od začátku, že kosovští Albánci chtějí vytvořit velkou Albánii na úkor okolních států,“ zdůraznil organizátor demonstrace.

Následně se ujal slova i Karel Janko, šéf národních socialistů. „Dnes je jedenácté výročí neblahého uznání zločinecké vlády na Kosovu. Albánci touží po velké Albánii a chtěli by se spojit až přes Bulharsko s Tureckem. Je to další muslimský vpád do Evropy,“ varoval Janko. Kosovo je prý nyní země, kterou řídí váleční zločinci a mafiáni. Poukázal na to, že ve velkém se zde rozmohl i obchod s drogami nebo také lidskými orgány. 

Varování před muslimskou expanzí je podle Dvořáka velmi aktuální a málokdo si to uvědomuje. „Muslimové na Kosovu přečíslili Srby během dvou generací, byl to jejich kmenový úkol. Jestli nás toto čeká v budoucnosti, tak se máme na co těšit. Kosovo je taková laboratoř toho pokusu, prosím, sledujme ji poctivě,“ doplnil Dvořák.

Závěrem se chopila slova Eva Novotná, mluvčí iniciativy NE ZÁKLADNÁM. „K tomu, aby naše budoucnost byla bez střetu, nenávisti a válek, je třeba se poučit z udáosti, jako je tato. Tedy poučit se z toho, jak se dá pod smyšlenými důvody rozpoutat válečný konflikt. Jak učinit zemi ekonomicky závislou a její představitele mít za poslušné loutky. Na zločinech se podílejí vlády a zákonodárci,“ zdůraznila a doplnila, že je třeba politiky chápat jako ty, kteří vykonávají veřejnou službu a zodpovídají za svá rozhodnutí.

„Není třeba už změnit pravidla? Vládu loutek, která uznala Kosovo, tvořila koalice ODS, KDU-ČSL a Strana zelených. Pro hlasovali například Mirek Topolánek, Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra, Martin Bursík, Ivan Langer, Jiří Pospíšil a další. Proti nehlasoval vůbec nikdo. Proti uznání Kosova se vyjádřil například prezident Václav Klaus, z politiků Jiří Paroubek, Miloš Zeman a z řad českých občanů se proti uznání Kosova formulovalo několik petičních výborů,“ připomněla na závěr Novotná. Vláda bez české důvěry přesto o uznání nezávislosti Kosova rozhodla 21. května 2008 v Teplicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…