VIDEO Kyselé ksichty v europarlamentu. Banda! Komisař, kterého nikdo nezvolil, má drzost mluvit o „demokracii“, pálil Nigel Farage

15.09.2018 20:55 | Zprávy

Evropský parlament odhlasoval ve středu 12. září usnesení doporučující Evropské komisi zahájit disciplinární řízení proti členskému státu Evropské unie. Jde o Maďarsko a možným trestem je odebrání Maďarsku hlasovacího práva v EU. Bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP)  a eurosposlanec Nigel Farage se v Evropském parlamentu zase pořádně rozjel a vystoupil s proslovem plným emocí, v němž se postavil za maďarského premiéra Viktora Orbána. Video zveřejnil na svých facebookových stránkách Středoevropan.cz.

VIDEO Kyselé ksichty v europarlamentu. Banda! Komisař, kterého nikdo nezvolil, má drzost mluvit o „demokracii“, pálil Nigel Farage
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na konferenci Akce D.O.S.T. vystoupil i europoslanec Nigel Farage

„Pane Orbáne, díky bohu, že existuje alespoň jeden evropský vůdce připravený se postavit za své principy, svůj národ, svou kulturu a svůj lid,“ nešetřil hned v úvodu slovy uznání pro maďarského premiéra europoslanec Nigel Farage, který byl doslova zhrozen z toho, jak drastické šikaně teď musí Orbán čelit.

Následně zdůraznil, že hlasování o postihu Maďarska považuje za soudní frašku. „Banda politických neentit tu zvedá prst a kříčí, vyžívá se ve své odpolední nenávisti. A hlavní žalobce – komisař pocházející z nevolené vlády, on má tu drzost vás poučovat o demokracii,“ stavěl se již značně rozčilený a výrazně gestikulující Farage na Orbánovu stranu, načež v europarlamentu sklidil jak potlesk, tak znechucené nesouhlasné výrazy některých jeho členů.

Poté se obrátil k maďarskému premiérovi s vysvětlením, co přesně se teď vlastně děje. „Pane Orbáne, oni jen zmodernizovali Brežněvovu doktrínu o omezené suverenitě,“ zdůraznil a promluvil i k ostatním členům Evropského parlamentu, že nemá smysl předstírat, že v této unii je nezávislý a že rozhoduje o své zemi, a článek 7 je metoda tohoto procesu.

„Chtějí vás připravit o hlasovací práva a přestat vám poskytovat evropskou podporu,“ obrátil se zpět k Orbánovi s tím, že to vše vlastně jen z toho důvodu, že má troufalost postavit se americkému miliardáři maďarského původu George Sorosovi. „Člověku, který nasypal patnáct miliard dolarů po celém světě, aby se pokusil podlomit národní státy a zbavil se tradičních forem demokracie,“ burcoval Farage, jehož slovům Orbán s vážnou tváří souhlasně přikyvoval.

Farage poukázal také na to, že Soros v Maďarsku utrácí peníze, aby propagoval ilegální imigraci do Orbánovy země. Farage vyjádřil svůj souhlas s tím, že se proti nečemu takovému Orbán postavil a zamezil tomu. „Kéž bychom všichni udělali to samé!“ zvolal.

„Pane Orbáne, tvrdíte, že chcete zůstat členy Evropské unie. Ale oni dnes urazili nejen vaši zemi, i vás dnes urazili,“ kladl mu na srdce europoslanec Farage a dal mu důrazné doporučení, že nastal čas být logičtější. „Připojte se ke klubu ‚brexit‘, bude se vám to líbit!“ řekl na závěr, čímž maďarského premiéra poprvé přiměl k úsměvu.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…