VIDEO Masový průnik na území EU. Šest set migrantů se v Maroku dostalo přes bariéru. Na policisty útočili výkaly a nehašeným vápnem

26.07.2018 18:04

Stovky migrantů ve čtvrtek v časných ranních hodinách pronikly přes bariéru španělské enklávy Ceuta v Maroku na severu Afriky. Na místě zasahuje policie, došlo i k potyčkám. Migranti na policisty házeli fekálie a nehašené vápno, které dráždí a leptá kůži, uvedl server Novinky.cz.

VIDEO Masový průnik na území EU. Šest set migrantů se v Maroku dostalo přes bariéru. Na policisty útočili výkaly a nehašeným vápnem
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Migranti pronikli přes bariéru španělské enklávy Ceuta v Maroku na severu Afriky.

Jak informoval španělský Červený kříž, jehož pracovníci jsou na místě, jde o necelých šest stovek migrantů. Z toho při přelézání plotu s ostnatým drátem a při potyčkách s policií jich 132 utrpělo zranění a 11 lidí muselo být převezeno do nemocnice.

  • Původní zdroj ZDE

Zraněno však podle agentury AP bylo i dvaadvacet policistů a čtyři z nich byli hospitalizováni, uvedl server Novinky.cz. Migranti na policisty házeli fekálie a nehašené vápno, které dráždí a leptá kůži, informovala španělská agentura Europa Press s odvoláním na policejní zdroje a záchranáře. Snahy migrantů dostat se přes plot jsou zde časté. Povětšinou jde o lidi ze zemí subsaharské Afriky, kteří žijí v zemi nelegálně a přišli tam s cílem dostat se do Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marek Vašut: Václav Moravec? Jak z dob komunismu. Když se mladým nelíbí názor, označí ho za „fake news“

9:37 Marek Vašut: Václav Moravec? Jak z dob komunismu. Když se mladým nelíbí názor, označí ho za „fake news“

Marek Vašut má za to, že účtovat třicet let po sametové revoluci s komunisty nemá smysl. Zvlášť, kdy…