VIDEO „Na naše děti se nesahá!“ Mladík napadl dívku, která šla proti němu po chodníku. A co přišlo pak, humanistům neudělá dobře

7. 8. 2020 18:49

Poměrně velkou pozornost si na Facebooku získalo krátké video, které sdílela polská stránka s názvem Prawicowo. Popisek pod videem zní: „ Italové už mají dost nelegálních migrantů, nervy praskají… Takto zareagovali po útoku údajného imigranta na mladou dívku.“ Video zachycuje potyčku na ulici, zřejmě z oken protějšího domu, a podle názorů diváků pochází spíše ze Španělska, než z Itálie. A stojí to opravdu za to.

VIDEO „Na naše děti se nesahá!“ Mladík napadl dívku, která šla proti němu po chodníku. A co přišlo pak, humanistům neudělá dobře
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti
reklama

Mladý  domnělý imigrant na ulici zastaví dívku, která je téměř o hlavu menší, a hrubě jí chytne za vlasy. Záběr se v té chvíli přeruší a znovu naskočí v momentě, kdy mladík již leží na zemi a je mlácen a kopán třemi dalšími muži, přičemž jeden z nich má v ruce hůl. Ostatní kolemjdoucí procházejí dál bez povšimnutí. Zdá se, že dokonce i žena, která video natáčí, podporuje ony muže v akci a souhlasně na ně pokřikuje.

Dotyčné video zde:

Video mělo na sociálních sítích značný ohlas, zejména u polského publika, na něž se facebooková stránka Prawicowo zaměřuje především. Kromě téměř 900 tisíc zhlédnutí dostalo skoro 10 tisíc „lajků“ a bylo hromadně sdíleno.

Našel se i jeden český komentář, který výmluvně vyjadřuje názor mnoha Čechů na migraci obecně. Není co dodat.

V diskusi, která byla vedena především v polštině, se anglicky vyjádřil Kamil Gajewski, jenž napsal: „Dobře, zatraceně moc dobře! Už dávno to musíme řešit takhle.“

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19397 lidí
Situace v Itálii se jeví jako velice vyhrocená. Italský senátor a politický lídr Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu.

Salvini na to konto vystoupil před senátory a pronesl bojovnou řeč. Mimo jiné prohlásil: „Děkuji všem, kteří jste mě poslali před soud, protože jste mi tím dali dárek. Já na ten soud nepůjdu se skloněnou hlavou a s ohnutými zády jako jiní,“ zdůraznil vůdce strany Liga.

Salvini je od roku 2013 předsedou strany, původně Liga Severu (Lega Nord), nyní Liga. Před všeobecnými volbami v květnu 2018 vedl volební kampaň Ligy Severu pod heslem „Italové napřed“, tedy ve znamení odporu proti masovému přistěhovalectví, hlavně ze zemí Afriky na člunech přes Středozemní moře. Tím se postavil proti benevolentnímu přístupu biskupů římskokatolické církve a samotného papeže Františka k tomuto pro obyvatelstvo Itálie palčivému problému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

14:34 To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem zahraničí za ČSSD Jakuba Kulhánka. Kulhánek má na več…