VIDEO Okamura odhalil, co by provedl s ČT

12.10.2017 6:51

Předseda SPD Tomio Okamura se domnívá, že veřejnoprávní Českou televizi je možné odpolitizovat jenom tím, že bude zestátněna. Uvedl to v rozhovoru pro server ČeskáMédia.cz.

VIDEO Okamura odhalil, co by provedl s ČT
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Úvodem se Okamura vyjádřil k mainstreamovým médiím. Ta jsou podle něj probruselská, proimigrační a proislámská. „Nemají rádi přímou demokracii. Považují se za elity. V těch médiích mě nevidíte, protože zastávám jiné názory než oni. Nedemokraticky ovlivňují mínění voličů. Mají fašizující tendence, kdy názorový oponent s nepohodlnými názory je umlčován a dehonestován,“ zmínil Okamura. A netajil se ani názorem, že podle něj tady panuje cenzura. 

Strana SPD je podle jeho slov ostrakizována v médiích. „Ale mnozí lidé už zjistili, že to není pravda,“ poukázal Okamura na sílu sociálních sítí. „Média si myslela, že když nás budou ignorovat, tak nás zničí. Ale lidé nás začali vyhledávat přes sociální sítě a udělali si o nás vlastní obrázek. Podařilo se nám tak informovat o našich současných názorech,“ pochvaluje si Okamura to, že statisíce lidí dostává prostřednictvím sociálních sítí necenzurované informace.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Podotkl, že ví o situaci, kdy radní pro rozhlasové a televizní vysílání nyní poslali stížnost na televizi Barrandov, že je v ní často. Byl totiž pozván do předvolebního vysílání. „To je zajímavé, že za celé čtyři roky neposlali stížnost třeba na ČT, Primu nebo Novu, že tam Okamura není vůbec. To nikomu nevadilo,“ rozlítil se. 

Své pak Okamura také řekl k veřejnoprávním médiím a jejich politizaci, kdy podle něj jsou to loutky v rukách politiků. On sám by odpolitizování chtěl řešit zrušením koncesionářských poplatků a zestátněním České televize i Českého rozhlasu. Neopomněl také uvést, že jeho strana SPD by chtěla zavést přímou volbu ředitele České televize. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Experti z Univerzity Karlovy představili, co vybádali z grantu: Rusko za agresivní chování musí zaplatit, a to se neděje. Další na řadě bude Pobaltí

11:47 Experti z Univerzity Karlovy představili, co vybádali z grantu: Rusko za agresivní chování musí zaplatit, a to se neděje. Další na řadě bude Pobaltí

Bude válka? Příští útok Ruské federace povede s největší pravděpodobností na Pobaltí. To mj. zaznělo…