VIDEO Pověste bělochy! Zpívá francouzský umělec. Kamerunského původu

01.10.2018 9:44

Skutečně originální způsob, jak upozornit na svoji uměleckou tvorbu, zvolil doposud neznámý francouzský rapper kamerunského původu. Může ho to však stát až pět let života ve vězení.

VIDEO Pověste bělochy! Zpívá francouzský umělec. Kamerunského původu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A takhle se fandí

Rappeři po celém světě si libují v drsných textech, díky kterým se občas pohybují na hraně zákona a v některých případech tuto hranu překročí. Své o tom ví pětadvacetiletý francouzský rapper s kamerunskými kořeny Nick Conrad, který před čtrnácti dny vložil na YouTube svůj video klip s názvem „Pendez les Blancs“ (Pověste bílé lidi, pozn. redakce). Jak píše server Local, song sdílelo jen několik tisíc lidí, ale pozornost si Conrad přesto získal nadstandardní.

Z neznámého rappera se doslova přes noc stala téměř celebrita, ale místo pozvánek na hudební festivaly a vystoupení v televizi mu přišla „pozvánka“ od policie. Aktuálně čelí obvinění ze šíření nenávisti, a pokud jej soud uzná vinným v plné výši, může strávit příštích pět let ve vězení a navíc bude „chudší“ o 45 000 eur, které bude muset v takovém případě zaplatit. První soudní přelíčení je naplánováno na 9. ledna příštího roku.

Celý text v angličtině je ZDE

Anketa

Cítíte se na ulicích svého města (své obce) bezpečně?

23%
77%
hlasovalo: 4461 lidí

K prvnímu výslechu na policejní stanici byl umělec předveden minulý pátek. Jeho pobuřující hudební klip byl následně z YouTube stažen a již není možné si jej prohlédnout. „Bude se konat soudní proces, v průběhu kterého se bude můj song poslouchat. Jsem přesvědčen, že můj text si zaslouží hlubší analýzu a nejenom povrchní odsouzení,“ uvedl na policii Conrad. Jeho video klip již stihli odsoudit politici napříč celým politickým spektrem.

„Půjdu do jeslí a pozabíjím bílé děti, pochytejte je rychle a oběste i jejich rodiče,“ zpívá umělec ve svém klipu. Deníku Le Parisien následně vysvětlil, že šlo o umělecký záměr vyvolat kontroverzi a obrátit role bílého a černého muže. V jeho klipu se objevují zbraně, teče tam krev a jsou tam mučeny oběti. Jak zmiňuje server Local, některé scény odkazují na film „Kult hákového kříže“ (v originále: American History X), která pojednává o nenávisti amerických neonacistů vůči Afroameričanům.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …