VIDEO Putin je válka, Putin je smrt, rozbalili v Moskvě transparent. Moc dlouho si to ale neužili

6. 3. 2017 7:45

V Moskvě byli zadrženi tři aktivisté, kteří se provinili tím, že na jednom z mostů nedaleko centra města vyvěsili transparent s nápisem „Putin je válka, Putin je smrt“. O incidentu informuje server Meduza.

VIDEO Putin je válka, Putin je smrt, rozbalili v Moskvě transparent. Moc dlouho si to ale neužili
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rudé náměstní v noci

K incidentu došlo v neděli 5. března a zadrženi byli aktivisté Ekaterina Ryžova, Nikolaj Igrokov a Pavel Kuzněcov. Se všemi z nich byl sepsán protokol o „narušení ustanoveného pořádku organizací nebo provedením veřejné události“, což je v rozporu s platnou ruskou legislativou.

Aktivisté se ani nedostali k tomu, aby transparent řádně vyvěsili, jelikož se na místě během několika minut objevila ruská policie.

Všichni tři aktivisté byli podle informací dostupných na serveru Meduza zadrženi na různých akcích v Moskvě již v minulosti.

Za stejné „narušení veřejného pořádku“ byl v minulosti odsouzen pouze jeden aktivista – Ildar Dadin, který byl nakonec v únoru letošního rok Nejvyšším soudem zbaven všech obvinění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…