VIDEO Radost a ovace pro Marine Le Penovou: Dosáhla historického úspěchu

18.06.2017 22:00

Marine Le Penová poprvé v dějinách získala poslanecké křeslo ve francouzském Národním shromáždění. Jakkoliv ve francouzských parlamentních volbách drtivě zvítězilo hnutí Republika na pochodu současného prezidenta Macrona, za relativní úspěch může hlasování považovat i Le Penová, informuje agentura Reuters.

VIDEO Radost a ovace pro Marine Le Penovou: Dosáhla historického úspěchu
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová
„Jsme jediná síla odporu proti rozřeďování Francie, jejího modelu společnosti a její identity,“ sdělila Le Penová ve svém domovském městě, v severofrancouzském Henin-Beamontu. Právě ze severu Francie, trpícím vysokou nezaměstnaností kvůli útlumu průmyslové výroby, bude všech přinejmenším šest zástupců Národní fronty ve francouzském parlamentu. Doposud měla FN v Národním shromáždění jen dva poslance. Volební systém ve Francii Le Penovou silně znevýhodňuje: Jakkoliv má její strana masovou podporu, díky většinové povaze hlasování se na místa poslanců prosazuje jen velmi těžko.
 
„Budeme bojovat vší naší silou proti škodlivým plánům vlády, která je na svém místě jen proto, aby zaváděla to, co jí pošlou z Bruselu,“ řekla Le Penová dále v projevu, který doprovázely radostné ovace publika.

Anketa

Je vám líto Bohuslava Sobotky?

4%
96%
hlasovalo: 15945 lidí
 
Poslancem se podle sdělení francouzského ministerstva vnitra stal i Louis Aliot, životní partner Le Penové.
 
Naopak ve volbách propadl viceprezident Národní fronty Florian Fillipot, považovaný za pravou ruku Le Penové, který byl poslední dobou ve sporu s částí strany, pokud šlo o evropskou strategii.

Neotřesitelným vítězem francouzských parlamentních voleb se podle prvních výsledků stává prezident Emmanuel Macron. Podle belgické televize RTBF získalo jeho hnutí v dnešním druhém kole 458 až 468 křesel z celkových 577.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nep

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu

7:40 Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a jak to tak vypadá? I aféra kolem odvolávání ministra Staňka ko…