VIDEO Smutný odchází Prymula. Písničkář si z exministra tropí srandu

20.02.2021 10:03

Bývalý ministr zdravotnictví za hnutí ANO a dnes již také bývalý poradce šéfa hnutí ANO Andreje Babiše Roman Prymula opakovaně apeloval na občany, aby seděli doma a napomohli tak zpomalení šíření koronaviru v Česku. Sám však vyrazil na fotbal na Slavii... a když se ho novináři ptali, proč tam šel, kontroval otázkou: „To mám pořád sedět doma?“ Písničkář Jan Pokáč o Prymulově přešlapu natočil song.

VIDEO Smutný odchází Prymula. Písničkář si z exministra tropí srandu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví
reklama

Jen za pátek ve spojitosti s covidem v České republice zemřelo 184 lidí. Celkově počet úmrtí překonal 19 tisíc. Premiér Babiš ve svých videích „Čau, lidi“ již řadu týdnů říká voličům ‚kde není kontakt, není přenos‘ a apeluje na ně, aby chodili jen do práce, na nezbytné nákupy a domů.

Ve stejném duchu se vyjadřoval i bývalý ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula. Navrhoval dokonce, aby se Česko uzavřelo do tvrdého lockdownu. Jenže jen pár hodin nato vyrazil na fotbal na Slavii na utkání Evropské ligy proti Leicesteru City. Když se ho novináři z ČTK zeptali, proč tam šel, postěžoval si.

„Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma,“ prohlásil exministr, který chtěl přesně totéž po občanech České republiky.

Písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, natočil o Prymulově přešlapu písničku.

„Slávka – Leicester nula, nula, na tribuně pan Prymula. Kontroluje z výšky dění, zda hráči dodržují opatření,“ zpívá Pokáč na videu kolujícím po internetu. Pokáč se na Prymulovo počínání dívá s nadhledem: „Žádná branka nepadnula, smutný odchází Prymula, trápí ho malá šance pro odvetu, ještě nedostal se k internetu.“  

Prymula svou cestou na utkání fotbalové Slavie neporušil žádná nařízení, měl negativní test na koronavirus, byl oficiálně pozván jako VIP host, což vládní nařízení umožňují, a nos i ústa měl zakryty přesně tak, jak to nařízení ministerstva zdravotnictví žádají.

Premiér Andrej Babiš usoudil. že Prymulovo chování bylo nevhodné, když šel na fotbal jen chvíli poté, co volal po tvrdém lockdownu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

8:08 Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

V dřívějších rozhovorech a vyjádřeních radní ČT Luboš Xaver Veselý říkal, že na odvolání generálního…