VIDEO Takhle to vypadá, když si stíhačka z Ruska a letoun NATO poměřují síly

22.06.2017 16:40

Napětí mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí nepolevuje. Dokazuje to i incident, k němuž údajně došlo v mezinárodním vzdušném prostoru, když ruský ministr obrany Sergej Šojgu přelétal do ruské Kaliningradské oblasti. Stroj ministra sledovala stíhačka NATO a v jistou chvíli se napětí na obloze dalo krájet.

VIDEO Takhle to vypadá, když si stíhačka z Ruska a letoun NATO poměřují síly
Foto: NATO
Popisek: Summit NATO

Nedávno došlo u východních hranic států NATO, nebo chcete-li u západních hranic Ruské federace, ke konfliktu mezi stíhačkou Severoatlantické aliance (NATO) a ruským strojem. Když ruský ministr obrany Sergej Šojgu přelétal do Kaliningradské oblasti, alianční stíhačka F-16 ministrův stroj sledovala. Na scénu ale vstoupila ruská stíhačka SU-27 a vklínila se mezi letadlo ministra a alianční stroj.

Jak Rusko, tak NATO daly po incidentu jasně najevo, že se navzájem bedlivě sledují a střeží svá území. Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg do Moskvy vzkázal, že útok na jednoho člena Aliance se stále rovná útoku na celou Alianci a státy v Pobaltí jsou členy Aliance.

Také Sergej Šojgu prohlásil, že Rusové jen střeží svůj prostor a nelíbí se jim vzrůstající agresivita ze strany NATO, kterou v poslední době dokládají přesuny jednotek do Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy.

Stoltenberg oponoval, že NATO jen reaguje na počínání Ruska, které už řadu let zbrojí a před několika lety použilo svou vojenskou sílu k obsazení ukrajinského poloostrova Krym. Rusko se dále vojensky angažuje v konfliktu na východě Ukrajiny. Kdyby se Moskva pokusila o totéž v Pobaltí, dočká se prý jasné reakce.

Je patrné, že napětí mezi Ruskem a NATO nepolevuje a video kolující po internetu ukazuje, jak se to projevuje ve vzduchu.

Amatérský videozáznam z události

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …