VIDEO Tolik umělců! Sednete si na zadek? Milion chvilek nahrál píseň. S výhrůžkou Zemanovi s Babišem

05.11.2019 10:00

Milion chvilek pro demokracii jde do boje! Aktivisté vydali nové hudební video, na kterém vás řada celebrit zkusí přesvědčit, že má cenu jít 16. listopadu protestovat na Letnou proti Zemanovi s Babišem. Zejména text vás určitě bude zajímat, padlo mnoho tvrdých slov a také tvrdá výhrůžka: „Buďte rádi, že to neřešíme jako kdysi,“ uslyšíte od nespokojených celebrit.

VIDEO Tolik umělců! Sednete si na zadek? Milion chvilek nahrál píseň. S výhrůžkou Zemanovi s Babišem
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvačka Bára Basiková
reklama

Anketa

Uvažujete o účasti na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na pražské Letné?

5%
95%
hlasovalo: 26907 lidí
„Teď vážně nemůžem to vzdát, když můžou okrádat a lhát, dál budem protestovat,“ zní úvodní slova ve videoklipu, který zveřejnil Milion chvilek pro demokracii na Facebooku. Hudební podkres je doprovázen plejádou celebrit, které na obrazovce dávají najevo svůj nesouhlas se současnou politickou situací v Česku jednoduchým, ale rezolutním „ne“. „Přijďte říct 16. listopadu na Letnou své NE tomu, co tu předvádí ANO. Je důležité nemlčet,“ burcuje Milion chvilek své příznivce v popisku pod videem.

A koho na videu uvidíte? Například operní pěvkyni Dagmar Peckovou, režiséra a zpěváka Ondřeje Havelku, zpěvačku Martu Jandovou, herečku Báru Hrzánovou, herce a režiséra Ivana Trojana a mnohé další. Celým videoklipem pak provází rap mladého hudebníka Josefa Galena a zpěv Báry Basikové. 

Videoklip je postaven na řadě celebrit, které občanům chtějí vyslat jasný vzkaz, mnohdy i s pomocí transparentů. „Blaničtí rytíři na Hrad,“ stojí na papíru, který před sebou drží zpěvačka Marta Jandová. „Prej bude líp, roky to slibujou, politika je show, nejvíc hlasů dostanou, když šokujou,“ začíná písnička.