VIDEO V Zemanově štábu došlo na pěsti! Novináři natáčeli kolabujícího muže a ochranka se do nich velice drsně pustila

27.01.2018 20:20 | Zprávy

Ve volebním štábu Miloše Zemana se dnes večer po odjezdu prezidenta odehrál konflikt mezi lidmi ze štábu a novináři. Novináři natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijela pražská záchranná služba. Lidé ze štábu novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Vyplývá to z videí, která zveřejnila na Twitteru redaktorka serveru Seznam Zprávy Pavlína Kosová.

VIDEO V Zemanově štábu došlo na pěsti! Novináři natáčeli kolabujícího muže a ochranka se do nich velice drsně pustila
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Miloš Zeman v prezidentském Duelu na FTV Prima.

Šéfredaktor serveru Seznam Zprávy Jakub Unger ČTK řekl, že ho podobné incidenty mrzí a vztahy mezi médii a úřady by měly být korektní. „Takovéto věci do moderní demokratické země nepatří,“ dodal. Členka štábu Zeman znovu 2018 Barbora Filípková ČTK řekla, že k incidentu nemá žádné informace. Dotaz si nechala poslat textovou zprávou, aby mohla informace prověřit.

Na záběrech Kosové je vidět, jak se muž, který měl vedle ruky láhev piva, v doprovodu dalšího muže ze štábu odpotácel od stolku k pódiu, kde si lehl na záda. Ke zhruba 55letému muži s poruchou vědomí vyjížděla do Top Hotelu pražská záchranná služba, řekla ČTK její mluvčí Jana Poštová. „Záchranáři jej vyšetřili, zajistili a poté předali do Thomayerovy nemocnice na interní oddělení,“ doplnila.

Novináře, kteří kolaps natáčeli, napadla dvojice mužů ze štábu. Mimo jiné shodili jednomu na zem kameru, zaútočili pěstí na dalšího novináře, fyzicky napadli Kosovou a vyvedli z místnosti jednoho fotoreportéra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…