VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

18.06.2021 17:20

Prezident Miloš Zeman přál bývalému prezidentovi Václavu Klausovi k pěkným 80. narozeninám. A bylo tam všechno. Rozdávaly se dárky. Omluva Srbům, luxusní pero, tentokrát ne z Chile, a kniha. Zeman neváhal vyzvat Klause k návratu do politiky: „Milý Václave, chybíš nám.“ Pak přišla další výzva, a to k očkování. A jak to dopadlo, se raději neptejte. Klausovi nepřátelé nebudou rádi. Vrací se?

VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus slaví své jubilejní 80. narozeniny. Popřála mu i současná hlava státu Miloš Zeman a došlo i na předávání darů. Prezident v blahopřání uvedl, že pro oslavence má celkem tři dárky. První z nich je dle jeho vlastních slov nehmotný, a byla jím prý omluva současnému prezidentu Srbska Vučićovi, směrovaná vůči všem Srbům, za bombardování Jugoslávie armádami NATO v 90. letech. Zeman prý při vyslovování omluvy myslel i na Klause, protože se domnívá, že na celou věc mají podobný názor.

„Ty zbývající dva dárky jsou hmotné. Milý Václave, už dlouho jsi nebyl v Chile, a proto jsem se rozhodl věnovati ti toto pozlacené pero,“ zavtipkoval Zeman, narážeje na proslulé Klausovo video z jihoamerické země. S těmito slovy Klausovi předal luxusně vypadající kazetu s umně vyvedenou psací potřebou z palisandrového dřeva a vyrytým podpisem.

Jako třetí dárek věnoval prezident bývalému prezidentu nedávno vyšlou knihu. „Není to ani tak vlastní autorské dílo, jako spíš rešerše zahraničních děl, ale v každém případě si myslím, že by tě mohla zajímat. Máš tam i napsané věnování,“ usmíval se Zeman.  

„No a co ještě říci na závěr. Chybíš nám. Myslíš si, že jsi dost v politice, když píšeš různé komentáře. Je to málo a měl by ses do aktivní politiky vrátit.“ Tato Zemanova slova byla následně odměněna bouřlivým potleskem. „A myslím, že řada lidí, včetně mých voličů, by tě v tom podpořila. Nu a mám tě rád, přeji ti vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a životní pohody. Jo, a abych nezapomněl, nech se očkovat,“ zažertoval opět Zeman a připil Klausovi na zdraví vychlazeným pivem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následně si vzal slovo Klaus a za milé přání poděkoval. „Některé ty věci, které tady byly vysloveny, jsem eventuálně schopen realizovat a doporučení pana prezidenta splnit, ale myšlenku, že bych se nechal očkovat proti této pofidérní nemoci pofidérní vakcínou, to ode mě nikdo snad nemůže očekávat, ale nechci to bagatelizovat,“ prohlásil s úsměvem Klaus.

Bývalý prezident také ocenil Zemanem psané blahopřání, které obdržel. „Musím sebekriticky uznat, že tak hezké blahopřání, jako napsal on mně, bych já jemu určitě nenapsal. Byl sem tím vyloženě zasažen,“ chválil Klaus, který byl očividně v dobrém rozmaru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…