VIDEO Věřící čtenáře trefí šlak, komunisty možná taky: Papež dostal tento dar od levicového prezidenta. Opravdu neuvěřitelné

09.07.2015 13:55

Papež František dnes se svým doprovodem přistál v bolívijském přístavu Santa Cruz, kde by měl strávit zbytek svého turné po Jižní Americe. Z rukou levicového prezidenta země Evo Moralese převzal podle agentury AP velmi neobvyklý dárek.

VIDEO Věřící čtenáře trefí šlak, komunisty možná taky: Papež dostal tento dar od levicového prezidenta. Opravdu neuvěřitelné
Foto: Archiv
Popisek: Papež František
reklama

Svatý otec ještě před tím strávil asi čtyři hodiny v hlavním městě Bolívie La Paz, které leží ve výšce přes čtyři tisíce metrů nad mořem. Vzhledem k tomu se poté přesunul do „zdravějších“ výšek v přístavu Santa Cruz. Ve čtvrtek ráno by měl vést ranní mši a odpoledne promluvit před knězi a seminaristy. Ve večerních hodinách by se měl papež František dle plánu zúčastnit po boku prezidenta Moralese druhého Světového setkání lidového hnutí. Oba muži k sobě mají názorově blízko a setkávají se poměrně často, naposledy se tak stalo vloni v říjnu.

Jak uvádí agentura AP, bolívijský prezident a nejvyšší představitel římskokatolické církve si již stačili vyměnit dary. Pozornost nejvíce upoutal krucifix vyřezávaný ze dřeva, kde je ovšem místo tradičního kříže Ježíš ukřižován na kladivu, které je navíc překryto srpem. Ježíš je tak ukřižován na komunistickém symbolu zobrazujícím spojení práce a dělnictva. Vedle toho Morales věnoval papeži Františkovi medailonek, který nosí na svém krku. Na oplátku obdržel Morales od papeže mozaiku Madony a kopii jeho posledního pojednání o životním prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…