VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

23.10.2018 20:07 | Zprávy
autor: sla

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbách projevil svůj názor na svět žurnalistiky. Jeho favoritem je týdeník Respekt.

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Zdeněk Svěrák je český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů

Ve videu umístěném na sociálních sítích při příležitosti vstupu Respektu do své třicáté sezóny Svěrák vysvětluje důvody, proč Respekt patří mezi jeho favority. „Člověk si vybírá ke čtení časopis hájící hodnoty, které sám vyznává. Už to, že ho najde a přečte si ho, jej posílí, protože zjistí, že není sám, kdo cítí, že ty hodnoty jsou v ohrožení,“ přibližuje.

Týdeník Respekt při příležitosti svého výročního roku organizuje různé akce, události a také se svými fanoušky sdílí videa s nejrůznějšími svými čtenáři. Jedním z nich je právě Zdeněk Svěrák. Ten oceňuje na Respektu především jeho novinářskou poctivost. „Já jsem si už před lety vybral Respekt asi proto, že jeho šéfredaktor Erik Tabery se obklopil spolupracovníky, kteří si zakázali bulvarizaci, kterou nesnáším, a přikázali si novinářskou poctivost,“ odůvodňuje své motivy Svěrák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klobása za 140, kolotoč za 70. Velikonoční trhy v Krumlově překvapily cenami

12:05 Klobása za 140, kolotoč za 70. Velikonoční trhy v Krumlově překvapily cenami

Velikonoční trhy v Českém Krumlově letos překvapily cenami. Klobása za 140 korun, žebra za 280 i kol…